Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

38 Yıllık Hasret Sona Erecek

Kırıkhan’daki Trabzonluların takımlarına olan
Kırıkhan’daki Trabzonluların takımlarına olan sevgisi sokağa taştı

      Trabzon’un Çaykara ilçesinde 1964’te yaşanan heyelan nedeniyle doğup büyüdükleri topraklardan göç ederek Kırıkhan ilçesine yerleştirilen Trabzonlular, Süper Lig’de şampiyonluk yolunda ilerleyen takımlarına tam destek veriyor.

      İlçeye bağlı 408 Evler Mahallesi’nde yaşayan 10 bin dolayındaki Trabzonlu, mahalle okulunun duvarları ile bazı evlerin dış cephelerini, çevre duvarlarını ve kapılarını bordo-maviye boyadı.

Şampiyonluk özlemi bitecek …

      Evlerine ve iş yerlerine Trabzonspor bayrağı asan, duvarlara takımlarının armasını çizdiren aileler, 38 yıllık şampiyonluk özleminin bu yıl son bulacağına inanıyor.

408 Evler Mahalle Muhtarı Şakir Varlıbaş, Trabzonspor’un bu sezon şampiyonluğa yakın olmasından dolayı mahalle halkının büyük coşku içerisinde olduğunu söyledi.

“Hatay’a geldiğimiz günden bu yana içimizdeki Trabzon ve Trabzonspor sevgisini 7’den 70’e yaşamaktayız” diyen Varlıbaş, şöyle konuştu: “Trabzonspor’un şampiyonluğunu mutlulukla bekliyoruz. Aynı zamanda ikinci takımımız olan şehrimizin takımı Atakaş Hatayspor’u da bu yıl Avrupa kupalarında görmek istiyoruz. İnşallah bu yıl her iki takımımızı da dilediğimiz yerde görürüz.”

Trabzonsporlu oyuncuları ağırlamak istiyorlar …

      Trabzonspor’un ligin 36. haftasında deplasmanda oynayacağı Atakaş Hatayspor maçı için kente geleceğini hatırlatan Varlıbaş, Trabzonsporlu oyuncuları karşılaşma öncesi mahallelerinde ağırlamak istediklerini belirtti.

      Mahalle sakinlerinden Aziz Orhan da 1984’ten bu yana şampiyonluğa hasret kaldıklarını vurgulayarak, “İnşallah bu yıldan itibaren şampiyonluklara yeniden ambargo koyacağız. Bizler Hatay’da yaşadığımız için ikinci takımımız olan Hatayspor’a da başarılar diliyoruz. Bu şampiyonluğu bekliyoruz, artık çocuklarımız da Trabzonspor’un şampiyonluğunu görsünler istiyoruz” dedi.

Trabzonspor sevgisi çocuklara aşılanıyor …

      Sezgin Demirhan da Trabzonspor sevgisini çocuklarına aşılamaya çalıştığını aktararak, Trabzonspor’un şampiyonluğa ulaşmasıyla hasretlerinin son bulacağını dile getirdi.

      20 yaşındaki Doğukan Uzun da yaşı itibarıyla Trabzonspor’un şampiyonluğunu görmediğine değinerek, “Doğduğumdan bu yana Trabzonsporluyuz. Ben Kırıkhan ilçesinde doğdum ama Trabzonsporlu olarak doğdum. 20 yaşındayım ve Trabzonspor’un şampiyonluğunu göremedim. Bu yıl inşallah şampiyonluk yaşayacağız. Bundan sonra artık her yıl şampiyonluğu elimizde tutacağımızı düşünüyorum” ifadesini kullandı.

      Mehmet ÖZGÜN