4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticilerine Seminer

4-6 Yaş Kur’an Kursu  Öğreticilerine Seminer

İl Müftülüğü tarafından, 4-6 yaş grubu Kur’an kursu eğitimlerinin etkinlik ve verimliliğini artırmak, bu alanda görev yapan öğreticilerin alana yönelik formasyon bilgilerini geliştirmek amacıyla, Hatay genelinde görev yapan 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğreticilerine yönelik bir seminer düzenlendi.
İl Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen ve Mustafa Kemal Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin sunum yaptığı seminerde, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Rehber Öğretici Hizmet İçi Eğitim Semineri’ne katılan öğreticiler de tecrübe paylaşımında bulundu.
Seminerin ilk günü bir açış konuşması yapan İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları’na büyük önem verdiğini, bu kursların sayısının arttırılmasının yanında eğitim seviyesinin de çok daha yukarılara çıkarılması için çalışmalar yapıldığını, kaynak eserler hazırlandığını, seminerler ve hizmet içi eğitim kursları düzenlendiğini, halkıın da bu kurslara ilgisinin ve talebinin yoğun olduğunu, bu seminerin amacının da bir nevi tecrübe paylaşımı olduğunu belirtti.
Müftü Kavillioğlu, konuşmasının son bölümünde de, “Bu çocuklar bizim geleceğimiz, istikbalimiz, her şeyimiz. Bu çocuklar önce Allah’a sonra bizlere emanet. Emanete iyi sahip çıkmalıyız” dedi ve Seminer’e vermiş oldukları destekten dolayı Mustafa Kemal Üniversitesi’nde görevli hocalara teşekkür etti, öğreticilere de yeni eğitim öğretim yılında başarı diledi.
İl Müftülüğü’nde iki gün süre ile devam eden teorik eğitimin ardından, İlçe Müftülüklerinde üç gün süre ile uygulama eğitimi verildi. -Adil Yeşildağ-