4 daire sahibi zenginin SMA hastasına desteği

4 daire sahibi zenginin SMA hastasına desteği

5 Tl Bağış…

Parayı alan Muhtar ÖFKELİ, “Bereketi kaçırır, yardım kumbarasına atmadım” dedi.

Armutlu Mahallesi sakini Yiğit Bebek için başlatılan bağış kampanyası tüm hızıyla sürerken, kampanyanın öncülerinden, Armutlu Mahallesi Muhtarı Cüneyt Öfkeli, bir bir varlıklı kişilerle görüşmek suretiyle de bağış topluyor.
Muhtar Cüneyt Öfkeli, önceki gün beklemediği, şaşırtıcı bir tutumla karşılaştı. Bölgede 4 dairesi olduğunu bildiği varlıklı bir kişinin, milyonlarca TL’ye ihtiyacı olan SMS hastasına 5 TL bağışı karşısında şaşkınlığını şöyle paylaştı:
“Arkadaşlar, bu 5 TL’yi, dört daire sahibi bir mahalle sakinim, Yiğit bebek için bağışta bulundu. Zannedersem, hayatında yapmış olduğu ilk bağıştı. Bu da bir başarıydı onun için. Fakat sizler; evinize ekmek almak yerine bağışta bulunurken, faturanızı yatırmak yerine bağışta bulunurken, kiranızı ödemek yerine bağışta bulunurken, çocuklarımızın kumbaralarının içindeki paralarla bağışta bulunurken, ağzınızdaki bir lokma ekmeği bölüşürken, kalbinizin derinliğinden gelen dualara şahit olurken… Bereketimizi kaçıracağı inancına sahip olduğum için, zenginin bağışladığı 5 TL’yi, Yiğit bebeğimizin kumbarasına atmadım ve hesabına yatırmadım.” –Cemil Yıldız-