4 günde 3 Bakan

4 günde 3 Bakan

Hatay, son günlerde yoğun bir ‘Bakan’ destekli ziyaretçi trafiğiyle karşı karşıya. Dört gün önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 3 gün önce Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dün de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Hatay’a geldi, hem resmi hem özel ziyaretler gerçekleştirdi, açılışlar yaptı, AK Partili başkan adaylarının seçim çalışmalarına destek oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, 4 gün sonra İskenderun’a geliyor.
Dün Hatay’a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ilk olarak Yayladağı ilçesinde partisinin seçim ofisinin açılışını yaptı, daha sonra Valilik İl Göç İdaresi’nde Suriyelilerle ilgili brifing aldı, Antakya’da AK Parti ve MHP İl Başkanlıklarına ziyaretlerde bulundu, konuşmalar yaptı, mesajlar verdi.
Bakan Çavuşoğlu, Yayladağı konuşmasında, “Burası, ülke güvenliğinde önemli bir yer. Burada, çocukluğumu hatırladım. Sera ve narenciye bahçelerinde birlikte çalışırdık. Hüsam Amca vardı, rahmetli oldu. Sağ olsunlar, Yayladağılı kardeşlerimin tandırda biberli ekmeklerini yedim. Çocukluğumda, gençliğimde, patron-işçi ayırımı yoktu. Birlikte, haftanın Salı günleri Türk filmleri izlerdik. Çok eski yıllara öncesine gittim, duygulandım” dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, farklı seçim ziyaret ve konuşmalarında özetle, Cumhur İttifakı’nın kuruluşu, gerekçesi ve amacını anlattı, 15 Temmuz’da yaşananların, ülkenin böyle bir ittifaka ihtiyacı olduğunu gösterdiğine vurgu yaptı. -Cemil Yıldız-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)