4 şüpheli yakalandı, serbest kaldı…

4 şüpheli yakalandı, serbest kaldı…

Gaziantep ve Kilis’ten Hatay’a tarihi eser kaçakçılığı

Hassa İlçe Jandarma Komutanlığı ile Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından icra edilen faaliyet esnasında A.N., N.D., M.M. ve M.S. isimli şahısların 31 AAF ….ile 31 AAS…. plakalı araçlar ile Gaziantep ve Kilis ilinden aldıkları uyuşturucu maddeyi Hatay iline getirecekleri bilgisi alınması üzerine yapılan operasyon sonrasında, 4 şüpheli yakalandı.
Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Hassa İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından 1 Ekim 2021 tarihinde yapılan faaliyet sonucunda, Akbez Mahallesi’nde durdurulan söz konusu araç içerisinde yapılan arama sonucunda, şüpheliler A.N., N.D., M.M. ve M.S. isimli şahıslar ile 30.27 gr, uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen Metamfetamin, 5 adet uyuşturucu hap, 2 adet PAYP diye tabir edilen uyuşturucu madde içme aparatı ve 79 adet tarihi eser olduğu değerlendirilen obje (sikke) yakalandı ve şüpheliler gözaltına alındı.
İşlemlerin tamamlanmasını müteakip adli makama sevk edilen şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, ele geçirilen tarihi eser niteliğindeki malzemeler Hatay Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. -Cemil Yıldız-