4 ülke gençleri Hırvatistan’da

4 ülke gençleri Hırvatistan’da

Belen Kaymakamlığı’nın ortağı olduğu Erasmus+ Gençlik Değişimi kapsamında yürütülen “Sunflower Power” adlı proje, Hırvatistan’ın Gvozd kasabasında gerçekleştirildi.

Erasmus+ Gençlik Değişimi kapsamında yürütülen projelerle, farklı ülkelerden gençler bir araya gelmeye ve kültürel kaynaşmaya katkı vermeye devam ediyor. 27 Nisan- 6 Mayıs tarihleri arasında Hırvatistan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen “Sunflower Power” adlı proje de bu buluşma adreslerinden biri oldu. İtalya, Romanya, Türkiye ve Slovenya ülkelerinden toplam 25 katılımcı, Proje kapsamında; geri dönüşüm, atık yönetimi, sürdürülebilirlik ve organik tarım konuları hakkında uygulamalı olarak etkinlikler gerçekleştirdi.
Konuya İlişkin Konuşan Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Erasmus+ projelerinin ülkemizi tanıtmak için güzel bir fırsat olduğunu, gençlerin sosyal, kültürel ve dil öğrenimi açısından kendilerini geliştirme imkanı bulduklarını belirterek, ülkemizi en iyi şekilde temsil eden 5 gencimize ve Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e teşekkürlerini iletti. -A.Halik Görün-

(Visited 1 times, 1 visits today)