“44 Proje Ne Zaman Hayata Geçecek?”

“44 Proje Ne Zaman Hayata Geçecek?”

Dörtyol Belediye Meclisinde, Cumhur İttifakı üyesi, İttifakın Başkanına sordu:

Dörtyol Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi Fatma Görgen, MHP’li Başkan Fadıl Keskin’e, seçim öncesi halka verilen 44 proje ile ilgili sözün akıbetini sordu.
Cumhur İttifakı’nın MHP’li üyesi, Belediye Meclis üyesi Fatma Görgen Selimoğlu, Meclis’te şunları söyledi:
“Hiç kimsenin, Belediye Meclisi üyelerini töhmet altında bırakmaya hakkı yok. İdarenin beceriksizliği yüzünden, biz, vatandaşla karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Vatandaş, 44 projenin ne zaman hayata geçeceğini soruyor. Biz de Belediye Başkanına, bu projelerin ne olduğunu, ne zaman yapılacağını soruyoruz.
1993 yılında alınan bir Meclis kararı, 30 yıllık ihmalin ardından Meclisimize getiriliyor. Emlak İstimlak Müdürlüğü, konu hakkında sağlıklı bir açıklama yapamıyor. Dekontların fotokopileri var, asılları yok! Ödemelerin, Belediyemiz muhasebesinde kayıtları yok! Hal böyleyken, Meclisimizin bir karar alması bekleniyor.
‘Bizim, böyle bir karar alma yetkimiz yok’ deyince de, bizi, vatandaşın işini halletmemekle suçlamayı amaçlıyor ve hemşerilerimizle karşı karşıya getiriyorlar. Belediyemizin, bir an evvel kurumsal bir kimlik kazanmasını, iş ve işlemlerin yasalara uygun bir şekilde yapılmasını talep ediyoruz.”
-Cemil Yıldız-