5 İlçede 9 Gözaltı

5 İlçede 9 Gözaltı

Bunlar SERA değil, MAYDANOZ hiç değil, HİNT KENEVİRİ…

Uyuşturucu operasyonları; Yayladağı, Kırıkhan, Arsuz, Dörtyol ve Samandağ’da yapıldı, 9 kişi gözaltında…

Hatay’da uyuşturucu ile mücadelede, bir taraftan polis, diğer taraftan Jandarma narkotik timlerinin ayrı ayrı mücadelesi sürerken, geçtiğimiz hafta sonunda 5 ilçemizde Jandarma narkotik ekiplerince yürütülen arama ve kontroller sonucunda 10900’e yakın hint keneviri bulundu. Uyuşturucu operasyonlarına, Jandarma’nın ‘tonaj’ ve ‘öğle’ adlı iki madde arama köpeği de katıldı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından, yasadışı kenevir ekiminin önlenmesine yönelik  17-20 Mayıs tarihleri arasında, ilimiz Yayladağı, Kırıkhan, Arsuz, Dörtyol ve Samandağ ilçelerinde ikamet eden C.T., İ.E., B.H., M.T., H.B. ve L.G. isimli şahısların ikametlerinde, Jandarmanın dedektifleri (JASAT) ile ‘tonaj’ ve ‘öğle’ isimli uyuşturucu madde arama köpeklerinin de katılımıyla icra edilen operasyon sonucunda, uzunluğu 40 ile 240 cm arasında değişen 806 kök kenevir bitkisi ele geçirildi, olaylarla ilgili 6 kişi gözaltına alındı, adli işlemlere de başlandı.

Bu arada, Hatay Emniyet Müdürlüğü narkotik timleri de Samandağ Vakıflı Mahallesi’nde bulunan M.G., H.G. ile M.G.’ye ait ikametinde yapılan aramada, boyları 20 cm ile 160 cm arasında değişen 120 kök hint keneviri,

720 gram kuru hint keneviri ve 1 adet tüfek ele geçirdi. Polisin bu operasyonu ile ilgili M.G., H.G. ile yine M.G. adlı, aynı aileden 3 kişi yakalanıp gözaltına alındı.

-Cemil Yıldız-