Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

5 katlı bina tek darbeyle yıkıldı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, depremde

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, depremde ağır hasar gören bir binanın kontrollü olarak yıkılma anları kameraya yansıdı. Denizciler Mahallesi’nde bulunan ve mahkeme sürecinin sona ermesinin ardından yıkım kararı verilen 5 katlı bina, iş makinesiyle gerçekleştirilen kontrollü yıkım ile yerle bir edildi.

İş makinesi operatörü tarafından tek bir hamleyle binanın yıkılması, cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi. Yıkım sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, çevredeki insanlar duygusal anlar yaşadıklarını belirtti. Olaya tanık olan 24 yaşındaki Katalin Sever, “Maalesef yine deprem ambiyansı yaşadık. Sanki böyle yine aynı duygular, aynı korku ve aynı hüznü yaşadık. İş makinası operatörü tek bir hamleyle ağır hasarlı binayı bir saniyede yıktı. Biraz üzüntü de var ama sevincimiz daha çok tabii” şeklinde duygularını ifade etti.

Hatay’da devam eden yıkım çalışmalarıyla birlikte, deprem sonrası güvenlik açısından tehlike oluşturan binaların kontrollü olarak yıkılması devam ediyor. – Mehmet Durmaz-