5 kişi boğulmaktan son anda kurtarıldı

5 kişi boğulmaktan son anda kurtarıldı

Yine Samandağ Sahili Yine Rip Kabusu

      Samandağ ilçesi sahillerinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Cankurtaran ekipleri, serinlemek için denize giren vatandaşların RİP akıntısına kapılmamaları ve boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalmamaları adına yoğun mesai içinde.

       Samandağ sahillerinde, özellikle de bayramda sahillere akın eden vatandaşların olası boğulma vakalarına karşı önlemler arttırıldı. RİP akıntısı dolayısıyla, cankurtaranlar kırmızı bayrak çekti. Rüzgarlı ve fırtınalı havalarda denizin tehlikeli olduğunu belirterek, vatandaşlara “denize girmeyin” uyarısı yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve cankurtaran ekipleri, sabah erken saatlerden itibaren, megafonla, yüzenlerin güvenlik şeridini geçmemesi konusunda vatandaşları bilgilendirdi.
Sahilde vatandaşların can güvenliğini sağlamaya devam eden, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekipleri, Meydan Köyü’nde boğulma tehlikesi geçiren vatandaşı kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti.

      Edilen bilgiye göre, Deniz ve Meydan Mahallelerinde 5 kişi, farklı zamanlarda RİP akıntısına kapılma sonucu boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Sahil Güvenlik ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı cankurtaran ekiplerinin müdahalesiyle, akıntıya kapılanlar kurtarılarak kıyıya çıkartıldı. Boğulma tehlikesi atlatan ve sağlık ekipleri tarafından alınarak Samandağ Devlet Hastanesi’ne götürülen 5 kişinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

      Mehmet ÖZGÜN