Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

5 terörist etkisiz hale getirildi

Ağrı ve Batman kırsalında

Ağrı ve Batman kırsalında gerçekleştirilen “Bozdoğan-43” operasyonunda, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre, arananlar listesinde kırmızı ve turuncu kategoride yer alan 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonların Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi kırsalında ve Batman’ın Hasankeyf ilçesi Palamut köyü kırsalında gerçekleştirildiğini belirtti. Operasyonlarda, Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, ATAK taarruz helikopterleri ve J-SİHA’ların desteğiyle Jandarma Özel Harekat (JÖH), jandarma komando timleri ve güvenlik korucuları teröristlerle sıcak temas sağladı.

Doğubayazıt kırsalında etkisiz hale getirilen teröristin, İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan ‘Şehmus Malazgirt’ kod adlı Yılmaz Öner olduğu belirlendi. Yılmaz Öner’in, 27 güvenlik görevlisi ve 4 sivil vatandaşın şehit edildiği, 68 güvenlik görevlisi ve 2 sivil vatandaşın yaralandığı toplam 18 eyleme katıldığı ve talimatlarını verdiği tespit edildi. Batman Palamut köyü kırsalında etkisiz hale getirilen turuncu kategorideki teröristler ise ‘Şervan Botan’ kod adlı Şakir Erdemci, ‘Eylem’ kod adlı Hazret Kaçar, ‘Nurhak’ kod adlı Nurettin Tekin ve ‘Axin’ kod adlı Zeynep Özkan olarak açıklandı. Bu teröristlerin ise 1 güvenlik görevlisinin şehit edildiği, 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı toplam 3 eyleme katıldıkları tespit edildi.

Bakan Yerlikaya, “Kahramanlarımızın dağ başlarında, dar geçitlerde, uçsuz bucaksız ovalarda nefesleri, ayak izleri var. Hainlerin enselerinde olmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız.” ifadesini kullandı ve operasyonu gerçekleştiren Hava Kuvvetleri Komutanlığı, jandarma ve güvenlik korucularını tebrik etti. –  Mehmet Durmaz-