5 Ünvanlı Kadın

5 Ünvanlı Kadın

Hukuk Mezunu, Tıp Doktoru, Yazar, Şair ve Milletvekili…

Azerbaycan Milletvekili Paşayeva, Payas Sokullu Külliyesi’nde…

Hatay MKÜ Tıp Fakültesi Bölüm Başkanı Doç.Dr. Tülin Durgun Yetim’in özel davetlisi olarak önceki gün ülkemize gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Çarşamba günü Payas Belediye’si tarafından Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nde ağırlandı.
Hukuk Mezunu, Tıp Doktoru, Yazar, Şair, Gazeteci ve Azerbaycan Milletvekili olan Ganire Paşayeva, hayran kaldığı Payas’ta oldukça duygulu anlar yaşadı. Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldız eşliğinde Payas Belediyesi’nce ağırlanan Ganire Paşayeva, Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi İmaret Bölümü’nde onuruna verilen yemeğe katıldı. Yemekten sonra Payas’ın tarihi ve coğrafik güzellikleri gezdirilen Paşayeva, Külliye’nin esnafıyla sohbet etti, bu arada fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi.
Ülkesinde 20’nin üzerinde kitabı yayınlanan Paşayeva’nın, ülkemizde de iki şiir kitabı bulunuyor. Özellikle Ermenistan’ın Karabağ işgali ve Hocalı katliamına karşı sert çıkışları ve söylemleriyle bilinen Ganire Paşayeva, sevimli ve sempatik tavırlarıyla dikkat çekti. -Adil Yeşildağ-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)