6 ressam, 6’şar eser

6 ressam, 6’şar eser

Fotoğraf Sanatçısı Ayhan Yoğurtçu fotoğrafladı, Antakya’lı ressamlar ise yakma, yağlı boya ve karakalem ile çizdi. Ortaya çıkan eserler ise sergilendi.

Antakyalı Fotoğraf Sanatçısı Ayhan Yoğurtçu’nun çektiği 6 birbirinden özel ve anlamlı fotoğraf üzerine yeteneklerini konuşturan Antakyalı ressamların özel çalışmaları sonucunda ortaya 26 birbirinden güzel eser çıktı.
Antakyalı Ressamlar Yusuf Altunay, Zeynep-Naim Gülbol, Salah Şinso ile Türkan Tümer, bu fotoğrafları kendi alanlarında yeniden resimledi.
Yusuf Altunay, yağlı boya üzerindeki sanatını yeteneğini bu fotoğraflar üzerinde gösterirken, Zeynep Gülbol ile eşi Naim Gülbol da yakma sanatının ilimizdeki en iki önemli ustası olarak yine bu fotoğrafları kendi emekleriyle çizdi. Öte yandan ilimizde bir süredir kurslar veren Suriyeli Resim Sanatçısı Salah Winso ile Türkan Tümer birlikte bu fotoğrafları karakalem ile kağıda döktü ve ortaya birbirinden güzel eserler çıktı. Bu eserler, Cumartesi günü Harbiye’deki Gençlik Merkezi’nde sergilendi.
-SERGİ VE DİNLETİ-
TYS İl Temsilcisi Mehmet Karasu, serginin açılmasında öncü isim oldu. Koordinatör Ayhan Yoğurtçu da kendi fotoğrafları ile Antakyalı Ressamların eserlerini harmanladı ve ortaya çıkan eserleri sergiledi. Sergi öncesi konuklara mini bir müzik dinletisi de sunuldu.
Fuat Dinç ile Ali Eren Eskiocak adlı küçük genç müzisyenler, enstrüman eşliğinde dinletilerini sundu.
Koordinatör Ayhan Yoğurtçu, sergiyle ilgili bilgi verirken, “İlk kez uygulanan bir çalışma ile beraber, çektiğim fotoğraflar; Yakma, yağlı boya ve karakalem tekniği ile sanatçıların kendi gözleriyle aktarıldı” açıklaması yaptı.  -Cemil Yıldız-

 

(Visited 5 times, 1 visits today)