Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

7.celsede tutuklandı

Reyhanlı’da A.Ö. adlı Beden

Reyhanlı’da A.Ö. adlı Beden Eğitimi Öğretmeninin 8.sınıf öğrencisi A.A.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla açılan davanın 7.duruşmasında, tutuksuz sanık öğretmen, aynı zamanda Müdür Yardımcısı A.Ö. ile ilgili TUTUKLAMA kararı çıktı ve tutuklandı.

Reyhanlı ilçesinde, öğrencisini istismar ettiği iddiasıyla yargılanan öğretmen, görülen yedinci duruşmada tutuklandı.

İddiaya göre, 2018 yılında, bir okulda beden eğitimi öğretmenliği  ve aynı zamanda müdür yardımcılığı yapan A.Ö., 7’nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki A.A.’yı cinsel istismara maruz bıraktı. A.Ö. hakkında, Kırıkhan Ağır Ceza Mahkemesi’nce “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve  “Çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla açılan davanın yedinci duruşması, Çarşamba günü görüldü. Duruşmaya tutuksuz sanık A.Ö. ve Avukatı, mağdur A.A. ve ailesi ile Avukatı katıldı. Sanık A.Ö., üzerine atılı suçlamaları reddederek, suçsuz olduğunu söyledi. Mağdur Avukatı, dosyaya sunulan delillere dikkati çekerek, sanığın tutuklanmasını talep etti. İddia makamı da sanığın tutuklanmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan mağdur Avukatı Yusuf Uyar, duruşma sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Reyhanlı ilçesinde bir ilköğretim okulunda, müdür yardımcısı ve aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni görevinde bulunan idareci tarafından, müvekkilimiz istismar edilmiştir. Ve müvekkilimiz, 8. Sınıf öğrencisiydi. olayın gerçekleştiği tarihte. Olayın üstünden 4-5 ay geçtikten sonra, mağdure, olayı ailesine anlatmış ve ailenin durumu okul idaresine bildirmesiyle de durum savcılığa intikal etmiştir.

Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan idari tahkikat neticesinde, iddianame hazırlanmış ve bu iddianame, Kırıkhan Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmiştir. Kırıkhan Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul etmiş olup, yargılamayı başlatmıştır.

Yargılama, yaklaşık bir buçuk senedir devam etmektedir. Yedi duruşma yapılmıştır. Fakat bu duruşmaların altısında, mahkeme heyeti, sanığı tutuksuz yargılanması yönünde kanaat getirmiştir ve sanık da tutuksuz yargılanmıştır. Ancak Çarşamba günü yapılan duruşmada, sanık tutuklanmıştır.

Mahkemenin kanaatini değiştirmesi ve sanığın tutuklanması, bizim açımızdan sevindirici bir gelişmedir. Umarız ki devam eden süreçte sanığın tutukluluğu devam eder ve mahkeme neticesinde de sanığa en yüksek cezayı verir. Böylece ailenin acısı bir nebze de olsa hafiflemiş olur.” -Duygu Ertaş-