Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

7 gözaltı, 5’ine tutuklama…

Altınözü ve Hassa’daki hırsızlık

Altınözü ve Hassa’daki hırsızlık olaylarının failleri yakalandı

Hatay İl Jandarma Teşkilatı, Altınözü ile Hassa ilçelerinde faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik çalışmalar sonucunda 7 sanığı yakaladı. 7 şüpheliden 2’si serbest bırakılırken, 5 kişi ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

Altınözü ve Hassa Jandarma Dedektifleri tarafından, çeşitli tarihlerde meydana gelen faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılması  amacıyla yapılan çalışma sonucunda, Altınözü ilçesinde meydana gelen hırsızlık olaylarında, çalınanların; A.Y., H.Y., M.Ç. ve D.H. isimli şahıslar tarafından Reyhanlı ilçesindeki Suriye uyruklu A.A. isimli şahsa satıldığı, Hassa ilçesinde meydana gelen hırsızlık olaylarının da O.C. ve  M.D. isimli şahıslar tarafından 31 YH …. plakalı araçla gerçekleştirildiğinin tespit edildiği kaydedildi ve şüphelilerin yakalanarak gözaltına alındıkları bildirildi.

Konuyla ilgili şüpheli şahısların evinde yapılan arama sonucunda; çalınan 2 adet plazma TV. 2 adet tabanca, 4 adet tüfek, 1 adet tarihi eser tabanca ile çok miktarda değişik marka ve modelde malzeme ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi.

Yakalanıp gözaltına alınan 7 şüpheli, haklarındaki işlemlerin tamamlanmasını müteakip adli makama sevk edildi. Şüphelilerden A.A. ve M.D. hakkında adli kontrol kararı verildi. A.Y., H.Y., M.Ç., D.H. ve O.C. isimli şahıslar ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

-Duygu Ertaş-