7 sene oldu ama… Acısı Bitmedi!

7 sene oldu ama… Acısı Bitmedi!

Gezi Parkı yerine Topçu Kışlası ve alışveriş merkezi yapılmasına karşı birkaç çadırla başlayan ve daha sonra tüm Türkiye’ye yayılarak büyük kitlelere ulaşan Gezi eylemlerinin 7. senesinde; Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan, mezarları başında anıldılar.

31 Mayıs 2020, Gezi olaylarının 7. senesinin de geride bırakıldığı bir gün oldu. Gezi olaylarının 7. yıldönümünde, eylemlere ev sahipliği yapan İstanbul’daki Gezi Parkı çevresi polis bariyerleriyle kapatıldı, parka giriş ve çıkışlar yasaklandı. Sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle, Taksim Meydanı’nda geniş çaplı önlemler alındı.
Sürecin Hatay ayağında ise; Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan’ın mezarları, sevenlerine ev sahipliği yaptı. Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert, Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz; Aileleri, HDP İl Eşbaşkanı Kerem Nalbant, İl Yöneticileri, İlçe Eşbaşkanı Vail Çelik, Belediye Meclis üyesi Mithat Miroğlu, SYKP İl Eşbaşkanı Mehmet Çelik ve Yöneticileri ile SYKP PM’den Mert Aslanyürek tarafından mezarları başında anıldı.
HDP Hatay tarafından paylaşılan mesaj ise, “Gezi, yüzyılın direnişini sergilenmişti ve asla ruhunu kaybetmeyecektir” oldu. Tamer Yazar