7682 İddialı Öğrenci,

7682 İddialı Öğrenci,

7682 Duyarlı Veli…

Hatay Sınav Koleji’nin % 100 Burs için açtığı sınavlara 7682 öğrenci katılırken, sonuçlar yarın açıklanıyor.

İlimiz orta dereceli özel okullarından Hatay Sınav Koleji, % 100 burslu öğrenim görmelerini sağlayacak yetenekli öğrenciler için hafta sonunda iki sınav gerçekleştirdi. Cumartesi ile Pazar günleri, toplam 7682 öğrencinin burs için başvurarak sınava katıldığı belirtildi.
Hatay Sınav Koleji Yönetimi adına, sınavlar sonrası yapılan değerlendirmede şöyle denildi:
“Bursluluk ve Kabul Sınavı heyecanı, 16 Ocak Pazar günü sınava katılan 7682 öğrencimiz ile devam etti. Gözü yükseklerde olanlar için yapılan ‘Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı’, rekor bir katılımla, Türkiye geneli Sınav Eğitim Kurumları kampüslerinde sona erdi.
2 gün boyunca, kendi sınıf düzeylerinde sınava giren binlerce öğrenci, müfredat dahilinde işledikleri konulardan çıkan sorular ile karşılaştı. Özenle hazırlanan organizasyonda sınava girecek öğrencilerin, sınıflarını rahatça bulabilmeleri için öğretmenler, öğrencileri bahçede karşıladı. Karıştırmadan ve zaman kaybetmeden öğretmen eşliğinde sınıflarına ulaşan öğrenciler, huzurlu bir şekilde testlerini çözerken, sınavın bitmesiyle yine öğretmenlerinin gözetiminde, güvenli bir şekilde ailelerine teslim edildi.
2 günde toplam 6 seansla 7682 öğrencinin katıldığı sınavın sonuçları 19 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 18:00’da açıklanacaktır.
Eğitim sektörünün amiral gemisi olarak büyük bir organizasyonu başarıyla tamamlamanın haklı gururuyla, sınava yoğun katılım gösteren değerli öğrencilerimiz ve velilerine, sınavda emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize çok teşekkür ederiz.”

Bu arada 7682 öğrencinin daha iyi, kaliteli öğrenim çabası içinde olurken, onları teşvik eden ve destekleyen anne-babalarının da eğitime verdikleri önem, çocuklarının geleceğiyle ilgili bu girişimleri, takdir ediliyor.
-Cemil Yıldız-