8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajları

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajları

Başkan Savaş’tan “Kadınlar Günü” Mesajı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Savaş’ın mesajı şöyle:
“Bir toplumun gelişmesi, bir ülkenin kalkınması ve insanlarının başarılı olması, o ülkedeki kadınların özgürlüğü ve mutluluğuyla doğru orantılıdır. Umut, emek, azim, inanç ve daha nice değer, kadınlar ile anlamlı ve kutsaldır. Tükenmek bilmeyen mücadelesi, umudu ve emeğiyle yaşamın her alanına değer katan kadınlar, ülkemizin aydınlık geleceğinin belirleyicisi olacaktır. Topraklarımızın bereketi, fabrikalarımızın üretkenliği yine kadınlarımızın çabalarıyla mümkün olacaktır.
Kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik yaşama daha çok katılımı, hepimizin ortak sorumluluğudur. Biz de bu sorumluluğu yerine getirirken, yine kadınların birikim ve cesaretine güveniyoruz. Kadının olduğu her yerde değer ve zenginlik vardır. Sevgi, özgüven, anlayış ve samimiyet vardır. Dünyanın kadınların emeği ve sevgisiyle güzelleşeceğine olan inancımla, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım.”

Yılmaz’dan “Kadınlar Günü” Mesajı”
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Yılmaz’ın mesajı şöyle:
“Hayatımızın temelini şekillendiren kadınlar, toplumumuzun en önemli bireyleridir. Kadınlarımız; eş olarak, anne olarak ve toplumun eşit statüdeki bireyleri olarak, her alanda çok önemli sorumluluklar üstlenmektedirler. Geçmişten günümüze kadınlar, toplumsal ve ekonomik alanda pek çok sorun ve sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalmışlardır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ey kahraman Türk Kadını, sen, yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ sözleri ile başlayarak günümüze kadar gelen ve geleceğe yönelik önemli bir adım olan, kadınlarımıza tanınan sosyal, siyasi ve toplumsal haklar, Türkiye Cumhuriyeti olarak, ülkemizi önemli bir noktaya taşımıştır.
8 Mart, dünyada, kadınlarımızın daha huzurlu bir hayat için verdikleri mücadelenin temsil edildiği, varlıklarının değerini bir kez daha idrak etmemize vesile olan günlerdendir. Antakya Belediyesi olarak, her zaman kadınlarımızın yanındayız ve yaşamın her alanında onlara olan desteğimizi sürdürüyoruz.
Bu duygu ve düşünce ile başta Aziz Şehitlerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere, doğumdan ölüme her birimizin hayatında önemli bir yeri olan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, yaşamın her alanında değerlerinin bilinmesini temenni ediyorum.”

CHP İl Başkanından” Kadınlar Günü” Mesajı
CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, yayınladığı “8 Mart Kadınlar Günü” masajında, kadına yönelik şiddete hemen her gün şahit olduğumuz bir dünyada, 8 Mart tarihinin daha anlamlı bir hal aldığını vurguladı.
CHP İl Başkanı Parlar, şöyle dedi:
“Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu, İstiklal mücadelemizin kahramanları olan kadınlarımız, bir anne, bir eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir.
Kadınların, anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakârlık, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabası, her türlü takdirin üzerindedir. Ama maalesef ki, kadına yönelik şiddete hemen her gün şahit olduğumuz bir dünyada, 8 Mart tarihi daha anlamlı bir hal alıyor.
Kadını eğitim hizmetlerinden mahrum bırakan, toplumsal ve siyasal hayattan dışlayan bir toplumun geleceğinin karanlık olduğu ortadadır. Bu nedenle, kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayım.” -Haber Merkezi-