8 Yeni Bölüm

8 Yeni Bölüm

Gerek akademik kadrosu, gerekse öğrencilerinin bireysel ve takım halinde çeşitli kategorilerde önemli derecelere imza attığı İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), her geçen gün büyümeye devam ediyor.

İSTE bünyesinde 8 yeni bölüme daha bu yıl ilk kez öğrenci alınarak, geçen yılki kontenjanların yaklaşık % 20 üzerine çıkılacak.
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü’ne 40, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü’ne 40, Uçak Bakım ve Onarım Bölümü’ne 40 olmak üzere, toplamda 120 öğrenci, geleceğin gözde meslek gruplarından olan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne kayıt yaptırma imkânı bulacaklar.
-ÇAĞRI-
“COVID-19 sonrasına hazır, iyi bir öğrenme ekosisteminde bulunmayı isteyen herkesi, Türkiye’nin en dinamik teknik üniversitesi olan İSTE’ye, Teknoversite’ye davet ediyorum” diyen İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:
“Yeni açtığımız toplam 8 bölüm ve programa 340 öğrenci daha alıyoruz. Tıpkı mevcut programlarımız gibi, yeni açılan bölümlerimiz de, güncel ve tercih edilen bölümler. Yeni bölümlerimizin başta İskenderun ve Hatay olmak üzere, tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gençlerimiz yükseköğrenimleri boyunca alacakları kaliteli eğitimle İSTE’li olmanın ayrıcalığını mutlaka yaşayacaklar” dedi. Tamer Yazar