9 kişi ödül aldı

9 kişi ödül aldı

Eğitim Bir Sen – Genç Memur Sen etkinliği, ortaokullar arası “Bir Bilenle Bilge Nesil” Kitap Okuma ve Kompozisyon Yazma Yarışması sonuçlandı.

Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi ile Genç Memur Sen”in öncülüğünde ortaöğretim kurumları arasında düzenlenen “Bir Bilenle Bilge Nesil” Kitap Okuma ve Kompozisyon Yazma Yarışması sonuçlandı. Dereceye giren 9 öğrenci ödüllendirildi. Ödül töreni, önceki gün Kırıkhan’da gerçekleşti.
Bir Bilenle Bilge Nesil Ödül Töreni’nde dereceye giren öğrenciler şunlar:
Kitabın Adı, Osmancık-Tarık BUĞRA…
1.Eser; Melike EROL “Osmanlının Sırrı” eseri ile Reyhanlı MTAL
2.Eser; Nurcan KÜÇÜK “Gün Doğmak İçin Batar” adlı eseri ile Altınözü Lokman Hekim MTAL
3.Eser; Nazife KAYA “Ummanda Bir İnci” eseri ile Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu MTAL
Kitabın Adı, Mihmandar-İskender PALA…
1.Ayşe Ceyda SÖNMEZ “İslam’ın Ulu Çınarı” eseri ile İskenderun Demir Çelik A.L.
2.Ece TURHAN ” Müminlerin Kalbi ve Şehirler Kraliçesi” eseri ile İskenderun İstiklal Makzume A.L.
3.Merve GÜRLER ” Geçmişten Aynalar” eseri ile Hatay A.L.
Kitabın Adı, Örnek ve Önder Hz. Peygamber-Abdullah YILDIZ
1.Büşra Nur YAMAN “Son Rehber” eseri ile İskenderun Paşa Karaca A.İ.H.L
2.Halil YILMAZ “Asrı Saadete Mektup” eseri ile Dörtyol A.İ.H.L.
3.Ömer Taha DİNÇ ” Kutlu Elçi” eseri ile Hatay Milli İrade A.İ.H.L
Kitabın Adı, Fuat Sezgin İle Bilim Tarihi Sohbetleri-Sefer TURAN
1.Aybüke SUNAÇ “Geleceğe İz Düşürenler” eseri ile Hatay Fen Lisesi
2.İrem CÜNEDİOĞLU “Bilinenlerin Ötesi” eseri ile Hatay Fen Lisesi
3.Tuğçe UZUNTAŞ” İslam Çalışma Felsefesi” eseri ile Hatay Fen Lisesi
Hatay Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, yarışmayı değerlendirirken, “Dereceye giren, girmeyen tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca bu yarışmanın başarılı olmasında büyük emeği geçen danışman öğretmenlerimize, jüri üyesi arkadaşlarım; Ülkü Sarıoğlu, Güney Bilge Gür ve Sümeyye Dinçkaya’ya, okul müdürü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Eğitim Bir Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar, teşekkür mesajında şunları kaydetti:
“Sendikamız Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi ile Genç Memur Sen’in öncülüğünde ortaöğretim kurumları arasında yapılan “Bir Bilenle Bilge Nesil” Kitap Okuma ve Kompozisyon Yazma Yarışması ödül törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ile birlikte Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, Samandağ ilçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Cahit Ayazhan, Reyhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Arslan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Payas İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray Sarı, Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, Erzin ilçe Milli Eğitim müdürü Erhan Kenanoğlu, Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Bayraktar, Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayvazoğlu, Memur-Sen Hatay İl Başkan vekili Hüseyin Tutar, Memur Sen’e bağlı sendikalarımızın başkanları, Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Eğitim Bir Sen İlçe Başkanlarımız, Genç Memur-Sen Hatay Temsilcimiz, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı ve üyeleri, dereceye giren öğrencilerimiz, öğrencilerimizin aileleri, danışman öğretmenleri, okul müdürleri ve jüri üyelerine teşekkür ederiz.”
Kırıkhan ilçesinde gerçekleştirilen törende, öğrencilere ödülleri bizzat aileleri tarafından takdim edildi. Daha sonra, danışman öğretmenlere ve jüri üyelerine protokol tarafından plaketleri verildi.
-Cemil Yıldız-

(Visited 6 times, 1 visits today)