91.dk’da Ne Dediler?

91.dk’da Ne Dediler?

Sassarını: Önemli Galibiyet

Erdoğan: Maçın Hakkı Beraberlikti

Fatih Karagümrük-Atakaş Hatayspor maçının ardından, iki takımın teknik direktörleri maçı değerlendirdi.
SASSARİNİ: Önemli galibiyet
Fatih Karagümrük Teknik Sorumlusu David Sassarini, önemli bir galibiyet aldıklarını vurguladı.
Sassarini, şöyle konuştu:
“Güzel bir maç çıkardık. Yürekten oynadık, yüksek konsantrasyon vardı bugün. Şimdi NBA mantığına geçtik. Bunu bıraktık, önümüzdeki Galatasaray maçına konsantre oluyoruz.”
ERDOĞAN: Maçın hakkı beraberlikti
Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, maçın hakkının beraberlik olduğunu düşündüğünü kaydederek, “Ama maalesef mağlup olduk” dedi.
Hatayspor Teknik Patronu Ömer Erdoğan, şöyle dedi:
“Bizim için fırsat maçıydı. Hem altımızdaki Karagümrük’le puan farkını açma adına, hem de beşinciliği alıp öne geçmek için iyi bir fırsattı, ama maalesef bunu değerlendiremedik.
Maçtan önce oyuncularımla görüştüğümde, zor bir maç olacağını, merkezi çok iyi kapatmamız gerektiğini, yoksa sıkıntı yaşayacağımızı söyledik.
Maçın genelinde, o bölgeyi iyi kapattık. Zaman zaman top daha fazla Karagümrük’te oldu, ama ilk yarı rakibe hiç pozisyon vermedik. Bizim de fazla pozisyonumuz yoktu. İkinci yarıda maç ortada giderken, Diouf, kaleciyle karşı karşıya kaçırdı. Sonuçlandırabilseydik, buradan galip ayrılabilirdik.
Golü yedikten sonra yine fırsatlar bulduk, beraberliği yakalamak için. Maçın hakkının beraberlik olduğunu düşünüyorum, ama maalesef mağlup olduk.”
YORGUNLUK ETKİLİ OLDU
Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Galatasaray maçının yüksek tempoda geçtiğini hatırlatarak, oluşan yorgunluğun bu maça etki ettiğini hatırlattı ve şöyle devam etti:
“Galatasaray maçının çok yüksek tempoda geçtiğini düşünüyorum. Oyuncularımızı bu kadar kısa zamanda toparlamak çok mümkün değildi. Zaman zaman yorgunluk belirtileri ortaya çıktı. Oyuncularımız, bu maçın ciddiyetini çok iyi biliyorlardı. Rakip, yabana atılabilecek bir rakip değil. Bana göre Süper Lig’de en iyi kadrolardan birine sahip, Karagümrük. Önemli oyuncuları var.”
BOUPENDZA 17 SAAT YOLCULUK YAPTI
Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Boupendza’yı ilk 11’de oynatmamasıyla ilgili soruya cevaben de şunları söyledi:
“Boupendza’nın, 10 günlük kovid-19 süreci vardı. Cumartesi günü, 16-17 saatlik yolculuk yaptı. Aynı zamanda Galatasaray maçında yerine oynayan Kamara’dan da çok memnundum, onu tercih ettim.” -Cemil Yıldız-