91.dk’da ne dediler?

91.dk’da ne dediler?

Avcı: Son saniyelerde Hata Golü Yedik

Erdoğan: Yediğimiz Hata Golü Sonrası Maçı Çevirmesini Bildik

Cumartesi günü Trabzon Şenol Güneş Tesisleri’nde oynanan ve 1-1 sonuçlanan Trabzonspor-Hatayspor maçı sonrası 2 takımın Teknik Direktörleri 90 dakikayı değerlendirdi.
AVCI: Son saniyelerde penaltı golü yedik
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, uzatmanın son dakikalarında, saniyelerinde, taç atarken ayaklarının altından kaçırdıkları top ve sonra dönüşünde verilen penaltı ile berabere kaldıklarını söyledi. Hatayspor ile dengeli bir oyun ortaya koyduklarını söyleyen Trabzon’un Teknik Patronu Abdullah Avcı, oyunun bazı bölümlerinde kendilerinin, bazı bölümlerinde ise Atakaş Hatayspor’un devreye girdiğini belirtti ve şöyle devam etti:
“Geçişten bir gol attık. İkinci yarı itibariyle rakip daha fazla topa sahip oldu. 1-2 tane girdiği pozisyon var. Bizim de 1-0’dan sonra koparacağımız pozisyonlar önümüze düştü. Uzatma son dakikalarında, saniyelerinde, taç atarken ayağımızın altından kaçırdığımız top ve sonra dönüşünde verilen penaltı ile berabere kaldık. Kazanmak istiyorduk. 3 haftadır, özellikle oyunun biraz daha geliştiği, berabere biten pozisyonlarda bugün kazanıp 3’üncülük için yarışabilir miyiz, 2’nciliğe atabilir miyiz diye düşünürken, son saniyede gol yemek üzdü.”
ERDOĞAN: MAÇI ÇEVİRMESİNİ BİLDİK
Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan ise son dakikada 1 puan almalarının önemli olduğunu söyledi.
Maçın ilk yarısında daha iyi oynadıklarını dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:
“Neredeyse kalemize top gelmedi. Oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Kazandığımız toplarla hücum yapmaya çalışırken, topun bizde kalmasını sağladık. Üçüncü bölgede kaptırdığımız toplarla çok çabuk baskı uygulayarak rakibi hücuma çıkartmamaya çalıştık. Maalesef, çok basit gol yediğimiz dönemden sonra, geriden maçı tekrar çevirmek için oyuncu arkadaşlarımız son dakikaya kadar sürekli arayış içindeydi. Sürekli gol pozisyonu üretmeye çalıştılar. Girdiğimiz pozisyonlar da oldu, değerlendiremedik. Son dakika kısmet oldu. Oyuncularımı tebrik ediyorum.”
-Cemil Yıldız-