91.Dk’da Ne Dediler?

91.Dk’da Ne Dediler?

Pinto: Galibiyet Hakkımızdı
Erdoğan: Hak Ettiğimiz 1 Puan

Pazar günü Gaziantep Kalyon stadında oynanan ve 1-1 berabere sonuçlanan Gaziantep FK-Hatayspor maçını, iki takımın teknik direktörleri yorumladı.
PİNTO: GALİBİYET HAKKIMIZDI
“Bu maçın hakkı beraberlik değildi, 2 puan kaybettik” şeklinde konuşan Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Ricardo Sa Pinto, şunları söyledi:
“Rakip, hata yapmamızı bekledi. Bunun için önlem almamız gerektiğinin farkındaydık. Onların forvetinin çok tehlikeli olduğunu biliyorduk ve dolayısıyla, oyunu sürekli dengede tutup önlem almaya çalıştık.”
Portekizli teknik adam, ilk yarıda rakiplerini kontrol altına aldıklarına dikkati çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İyi pozisyonlara girdik. İyi oynayıp pas yaptığımızda, golü bulduk. Rakibe istediklerini yaptırmadık ve oyunu biz oynadık. İlk yarı, ikili mücadelenin olduğunu bir yarıydı. Bulabildiğimiz pozisyonları değerlendirmeye çalıştık. İkinci yarıda, rakibimiz sistemini değiştirdi. Rakibimiz, iyi bir takım ve bireysel olarak iyi futbolcuları var. İkinci yarıda, fiziki olarak biraz düştük. Dolayısıyla top tutmada biraz zorlandık. Sürekli forvetlerine uzun top oynadılar, ikinci topu alıp, bir şeyler yapmaya ve bizim hatalar yapmamızı beklediler, ama biz çok iyi organize olmuştuk. Defansif organizasyonu iyi yaptık.
Bu maçı 1-0 bitirmemiz gerekiyordu. Hakem, uzatmalara bir dakika ekledi. Hakem, 6 dakika ekstra verdi, ama 90+7’de atmışlar golü. Nerdeyse bir dakika fazla verdi. Neden olduğunu da anlamıyorum. Bu maçın hakkı beraberlik değildi. 2 puan kaybettik.”
ERDOĞAN: HAKETTİĞİMİZ 1 PUAN
Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan ise, hak ettikleri 1 puanı aldıkları görüşünde. Erdoğan, “İkinci yarıda takımım gerçekten çok büyük bir karakter gösterdi. Sahanın tek hakimiydi. Hak ettiğimiz bir puanı aldığımızı düşünüyoruz” dedi ve zor bir deplasman maçından beraberlikle ayrıldıklarını söyledi.
Maça kontrollü başladıklarını dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:
“Sahada iki denk takım vardı. Biz, rakibi ikinci bölgede daha fazla karşılayıp, kazandığımız toplarla çabuk hücum planlıyorduk. İlk yarıda bu konuda başarılı olamadık.”
Ceza sahasında fazla oyuncularının olmasına rağmen, gol yemenin kendileri için üzücü olduğunu anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:
“Golden sonra çok çabuk toparlandık. Üçüncü bölgede baskı yaparak, Gaziantep Futbol Kulübü’nü, savunmadan çıkışlarında rahatsız etmeye başladık. Onları daha fazla uzun toplara zorladık. İkinci yarıda takımım gerçekten çok büyük bir karakter gösterdi. Sahanın tek hakimiydi. Hak ettiğimiz bir puanı aldığımızı düşünüyoruz. Oyuncularımı bir kez daha tebrik ediyorum.”  -Tamer Yazar-