96 Bilardocu Yarıştı

96 Bilardocu Yarıştı

Finalde Dünya Şampiyonları

Lütfi Çenet Kazandı

Hatay’ın anavatana katılışının 79. Yıldönümü kutlamaları münasebetiyle düzenlenen Özel Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nı Lütfü Çenet kazandı. Finalde, dünya şampiyonluğu finali elde etmiş iki sporcu, Lütfü Çenet ile Tayfur Taşdemir karşı karşıya geldi Yarışmalar, Çekmece Bilardo Salonu’nda yapıldı ve 96 kişi katıldı. Yarışma finallerinde, Vali Mahmut Hersanlıoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hazır bulundu.
Geçtiğimiz hafta sonunda; Cuma, Cumartesi ile Pazar günleri olmak üzere 3 gün boyunca Çekmece Bilardo Spor Kulübü’nde düzenlenen Rurnuva’nın final maçında, 2015 Dünya Kupası Şampiyonu Tayfun Taşdemir ile 2017 Dünya Kupası 3’üncüsü Lütfi Çenet karşı karşıya geldi. İki milli sporcunun zorlu mücadelesinde, Çenet, 40-32’lik skorla galip ayrılarak şampiyonluğu göğüsledi.
96 sporcuyu geride bırakarak şampiyonluğa yükselen Lütfi Çenet’e şampiyonluk kupasını Vali Yardımcısı Hersanlıoğlu verirken, Turnuva ikincisi Tayfun Taşdemir ise plaketini, Turnuva’yı düzenleyen Hatay BŞB Belediye Başkan Savaş’ın elinden aldı. Bilardo şampiyonluğunu Lütfü Çenet, ikinciliği Tayfun Taşdemir alırken, Turnuva üçüncüsü ise Murat Çelik ile Savaş Bulut oldu. -Cemil Yıldız-