Aalen Belediye Başkanı Hatay’da

Aalen Belediye Başkanı Hatay’da

Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler, Ailesi ile birlikte ülkemize, Hatay’a geldi. Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler, önceki gün Vali Erdal Ata, dün de BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.
Dün sabah Büyükşehir’de gerçekleşen ziyarete; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler ve Ailesi, Prof. Dr. Nazan Savaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven ve eşi Saniye Güven ve CHP Meclis Üyesi Selim Matkap katılım gösterdi.
Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler, buradaki açıklamasında, “Kardeş şehrimiz Hatay’a dördüncü gelişimden dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Bütün dünyada yaşanan kargaşalara rağmen Türk-Alman dostluğu daha iyiye gidiyor. Referandum sürecinde Türkiye’de yaşanan bir takım gerginlikler bizim şehrimizde de yaşandı. Bizim için önemli olan, şuan için sorunsuz yaşanılması ve oluşan sorunların cephe dışı bırakılmasıdır.
Hatay’a geldiğimde, Hatay Valisi Erdal Ata ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş bizi çok samimi karşıladı. Ortak projemiz olan okulumuz, birlik ve beraberliğimiz için oldukça önemli. Geçen sene burada resmi açılışını yaptığımız okul, Almanya’da ve bütün eyaletlerde büyük yankı uyandırdı. Almanya’da ‘yardım projesi’ olarak bir proje oldu ve o da bizim projemizdi. Çocukların okula geldikleri zaman sadece eğitim görmelerini değil, aynı zamanda spor ile eğlenmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu düşüncelerle, aramızda tekrar bağış toplayarak, okulun yanında bir spor sahası yapmak istiyoruz. Şu ana kadar 100 bin avro kadar bağış topladık ve bu para ile spor sahasını yapacağız. Bizler, bu şehirlerarasındaki zarif bağlantının kopmaması, canlılık ve süreklilik halinde tutulması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
-Selvi Günay-

(Visited 1 times, 1 visits today)