AB Projesinde Final

AB Projesinde Final

Yarışma 1.leri:

Nigar Bozoğlan ve Habib Süzen…

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi ile İtalya, Macaristan ve Romanya’nın yer aldığı AB destekli, kısa adı “SOS” olan, açılımı  “Avrupa Okullarındaki Başarı” konulu projenin finali Dörtyol’da gerçekleştirildi.
Açılış töreni, Proje’nin Macar Koordinatörü Eszter Hamorine Kasza’nın konuşmasıyla başladı. Kasza, “Avrupa Okullarındaki Başarı” adlı proje için Türkiye’de olduklarını, burada bulunmaktan ve Türk ortaklarıyla çalışmaktan gurur duyduklarını, “Başarı Festivali” için emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirttiler.
Proje’nin logosu için yapılan yarışmada birinci olan Habib Süzen adlı öğrenci, plaketini Macar Koordinatör Eszter Hamorine Kasza’dan alırken, Proje kapsamında yapılan resim yarışmasında birinci olan Hatice Sönmez ise plaketini Gedi Benvenuto’dan aldı. Projede emeği geçen öğretmenlerden Resim Öğretmeni Nigar Bozdoğan plaketini Okul Müdürü Atıf Arslan’dan alırken, Rehber Öğretmen Eda Aslan da ödülünü Roman Koordinatör Anca Belascu’dan aldı.
Okul öğrencilerinin folklor gösterisi sunumu ardından, okul bahçesinde, okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından etkinlikler kapsamında kurulan edebiyat, tarih, kimya, fizik, biyoloji ve rehberlik stantları, Proje Koordinatörleri Ali Osman Cengiz ve Sedat Arslan rehberliğinde yabancı konuklara gezdirilerek sunumlar yapıldı, açılan resim sergisi gezildi. Avrupalı konuklara Türk kültürü, yemekleri, müzikleri ve kahramanları görsel şölen eşliğinde öğrenciler tarafından sunularak tanıtıldı.
Şölen havasında gerçekleşen AB Projesi’nin kapanış finalinde, öğrenciler, okul bahçesinde müzik eşliğinde halaylar çekerek finale renk kattı. -Selvi Günay-