Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Abacı: Devir iptali burs verilmesine karşı karar değil

31 Mart seçimlerinde CHP’nin

31 Mart seçimlerinde CHP’nin Samandağ belediye başkan adayı olan Av.S.Bedir Abacı, partisinin geçtiğimiz Cuma günkü meclis toplantısında verdiği önergeye sahip çıkarak EVET oylarıyla kadın kooperatifine devredilen Gençlik merkezi ile ilgili karar iptalinin, öğrencilere burs verilmesine karşı olunduğu anlamına gelmediğini savundu.
Siyasetçi, hukukçu Av. S.Bedir Abacı, partisine yönelik öğrencilere burs verilmesine karşı olduğu şeklindeki söylemlerin temelsiz olduğunu bildirdi ve şöyle dedi:
“Söz konusu Gençlik Merkezi’nin üçüncü şahıslara devri – kullandırılması hukuka aykırı olup önceki dönem meclis kararıyla Suna Polat Gençlik Merkezi, kadın kooperatifine devredilmiştir. CHP grubu olarak; hukuksuzluğun karşısında durup gençlik merkezinin belediyemize iadesine yönelik irademizi bugünkü meclis toplantısında açıklamış bulunmaktayız.
Bizim bu açıklamamıza karşın, belediye başkanımız bu kararın iptali durumunda, tesisin kullanımı için yeniden ruhsat verilmesi gerektiği ve vereceği bu kararın hukuksuz olacağını belirtmiş dolayısıyla önceki yönetimin hukuksuz olarak vermiş olduğu kararı bu meclisten de geçirmek yönünde beyanda bulunmuştur. CHP grubu olarak alternatifleri değerlendirebilmek adına gündem maddesinin bir sonraki toplantıya bırakılması veya hukuk komisyonuna havale edilmesi yönünde talepte bulunmamıza karşın bu talebimiz defalarca reddedilmiştir.
Bizi şaşırtan durum ise bizden ısrarla kararı iptal etmememizi isteyip, oylama yapılırken TİP meclis grubunun çekimser kalmasıdır.
Bizler burs verilmesine karşı değiliz, peşkeşe karşıyız
Biz halka ait olanı geri alıp halka hediye ettik
Bu yerin atıl kalması Belediye Başkanı Emrah Karaçay’ın tercihidir. Bunu kendisi istemiştir. Kapatmak bizim talebimiz değildir. Emrah Karaçay bu kararını gözden geçirmelidir Suna Polat Gençlik Merkezi atıl bırakılamaz.
Bizi kin siyaseti yapmakla suçlayanlar kimleri temsilen konuşuyor bunu da bilmek gerekir.
CHP grubu olarak bizler aldığımız kararın arkasında ve her daim hukuksuzluğun karşısında olacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz.” – İlyas Yiğit-