Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AB’den MKÜ’ye 100 tam puanla kabul

MKÜ; 2021-2027 arasında Erasmus

MKÜ; 2021-2027 arasında Erasmus faaliyetlerinde olacak…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin (MKÜ), önümüzdeki 7 yıl içerisinde, Erasmus projeleri kapsamında yerini alacağı duyuruldu. Hatay MKÜ açıklamasında, üniversitenin, ECHE (Erasmus Charter for Higher Education) beyanname başvurusunun Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 100 tam puan ile değerlendirilerek onaylandığı kaydedildi.
MKÜ duyurusu şöyle:
“2021-2027 yıllarını kapsayan ve eğitim, öğretim, gençlik, spor alanlarında uygulanacak olan Erasmus+ Programı’na üniversitemizin katılımı için gerekli olan ECHE (Erasmus Charter for Higher Education) beyanname başvurumuz, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından onaylandı. Bu beyanname ile beraber, Üniversitemiz, 2021-2027 yılları arasında Erasmus+ faaliyetlerini sürdürecek.
Avrupa Birliği’nin (AB) tüm eğitim programlarını bir araya getiren Erasmus +, bireylerin öğrenme hareketliliği, kurumsal işbirlikleri ve politika reformuna destek başlıklarını taşıyan üç ana faaliyetten oluşuyor. Bu kapsamda yürütülecek faaliyetler, üniversitemizin uluslararasılaşma vizyonuna büyük katkılar sağlayacak.” -Cemil Yıldız-