Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Açıklamayı neden Montello yapmadı?

Açıklamayı neden Montello yapmadı?

Açıklamayı neden Montello yapmadı?

A Milli Futbol Takımı’nın antrenmanı sırasında teknik direktör Vincenzo Montella’ın Arda Güler’in elindeki yeleği alarak bireysel çalışmaya geçmesini söylediği görüntüler sosyal medyada gündem oldu.
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF), Çekya maçı öncesine antrenmanını A Milli Takım’dan ayrı yapan Arda Güler hakkında açıklama geldi. Açıklamada, “Millî futbolcumuz Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır” denildi.
TFF’nin konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:
“A Milli Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur. Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır. İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, milli futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir. Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağduyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız.”
A Milli Futbol Takımı’nın Çekya maçı öncesinde yaptığı antrenmanda Arda Güler ile teknik direktör Vincenzo Montella arasında yaşanan diyalog sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. Görüntülerde Güler’in yeleğinin elinden alındığı ve bireysel çalışma yaptığı görülüyordu. -Mehmet Durmaz-