Adalet Kurultayı’na Hataylı akını

Adalet Kurultayı’na Hataylı akını

Haksızlıklara boyun eğmeyeceğiz

CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği “Adalet Kurtultayı”na ilimizden yoğun katılımın sağlandığı gözlendi.
Geçtiğimiz Cumartesi günü, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Biz gerginlik, kavga istemiyoruz. Kendi ülkemizde huzur içinde barış içinde yaşamak istiyoruz. Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz” söylemleriyle başlayan kurultayda CHP Hatay Milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Serkan Topal, Mevlüt Dudu ve Birol Ertem yanı sıra, CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve çok sayıda Hataylı yer aldı.
“Hak, hukuk, adalet, adalet dünyadan bir gün kalkarsa, insan hayatına değer verecek bir şey kalmaz. Daha adil bir Türkiye için Çanakkale’deyiz” mesajını veren Hatay heyeti, haksızlıklara karşı asla boyun eğmeyeceklerini vurguladı.
Kurultaya yönelik yoğun katılımın gelecek adına umut verici olduğuna değinen Hatay heyeti şu mesajı da aktardı: “Ülkemizde yaşanan tüm adaletsizliklere karşı daha gür bir sesle haykırıyoruz ve haykıracağız, hak, hukuk, adalet diye.”
Hatay heyeti, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hazırladığı ve ortasında, ‘Adalet Tanrıçası’ Themis’in heykeli’nin bulunduğu Adalet Anıtına birer tuğla koymayı ihmal etmedi.
-Mehmet ÖZGÜN-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)