Adalet Nöbeti Salı Günü İMO’da

Adalet Nöbeti Salı Günü İMO’da

Gezi Davası’ndaki tutuklamalara karşı, TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi’nin 29 Nisan’da başlattığı Adalet Nöbeti, 31 Mayıs Salı günü İnşaat Mühendisleri Odası’nda devam edecek. Mimarlar Odası Hatay Şubesi’nden dün bu konuda şu açıklama yapıldı: “Gezi Davası’ndaki haksız tutuklamalara karşı, arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar sürdüreceğimiz ve tüm hukuk dışı uygulamalara karşı mücadeleye devam edeceğimiz hususunda kamuoyunu bilgilendirmiştik. Gezi Parkı’nda ağaçların kesilerek yok edilmesine, plansız ve hukuksuz şekilde Topçu Kışlası yapılmasına karşı direnen, tarihi Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nı korumak amacıyla hareket eden arkadaşlarımız, mesleki ve toplumsal sorumluluklarının gereğini yapmışlardır. Meslek Odası olarak, hukuka ve demokrasiye inanan meslek odaları üzerinde oluşturulmaya çalışılan bütün baskılara karşın, bilimin rehberliğinde ve kamu yararı doğrultusunda mimarlık, kent ve çevre değerlerini savunma mücadelemizi sürdürmekte kararlı olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.
Kamu yararına, toplum için mimarlık, daha yaşanılabilir bir çevre için kentler için mücadelemiz devam edecektir. Gezi; haksızlığa, adaletsizliğe, keyfiliğe, dayatmaya, baskıya karşı direnmenin adıdır. Kente, doğaya, yaşama sahip çıkanların umududur.
17 Mayıs 2022 tarihi itibariyle haftalık periyotta gerçekleştirmeye başladığımız adalet nöbeti, 31 Mayıs 2022 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi’nde yapılacaktır. Ülkenin aydınlık geleceğine inanan herkesi bu süreçte dayanışmaya çağırıyoruz.” -Cemil Yıldız-