Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adana Milletvekili taziye ziyareti, YARICI Ailesine

Adana HDP Milletvekili, Hataylı

Adana HDP Milletvekili, Hataylı hemşerimiz Tülay Hatimoğulları Oruç, geçtiğimiz hafta sonunda geldiği memleketinde, 4 gün önce yaşanan kendini yakma olayında hayatını kaybeden Adem Yarıcı’nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Milletvekili Tülay Hatimoğulları, ziyaretiyle ilgili olarak, “Ben, öncelikle Adem Yarıcı’nın ailesine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. Bugün, Adem Yarıcı’nın ailesini ziyaret ettik. Adem Yarıcı’nın hikayesini ailesinden diledik. Bu ülkede yaşayan birçok baba gibi, kendisi ve ailesinin yaşamı için mücadele veren, boyacılık işi yapan, ısrarla iş aramasına rağmen 6 aydır işsiz olan bu ülkenin genç babalarından bir tanesi. Adem Yarıcı, defaatle iş talebiyle Belediyeye, Valiliğe gitmiş, bazı yerlerden iş sözleri aldığı halde bu sözlerin yerine getirilmediğini görmüş. Eşinden yakın zamanda ayrılmış olan Adem’in, eşinden ayrılmasının da en temel sebebin bu yaşanan ekonomik kriz ve işsizliğin kendisidir” dedi.
Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Adem Yarıcı’nın hayatını kaybettiği kentten, Antakya’dan bir kez daha çağrılarını yinelemek istediğini kaydederek şöyle devam etti:
“Adem Yarıcı gibi kardeşlerimizin yaşamlarını yitirmesinin ardından, iktidarın açıklamaları gerçekten ibretlik. Siyanürü yasaklayarak intiharları engellediği sanrısına kapılanlara şu cevabı verdik; ‘Buyurun, yoksullar için intihar menüsü açıklayın bu ülkede, tam olsun!’ Meclis’te bize, muhalefete yapılan açıklamalar da bu şekilde. HDP, Meclis’te işsizliği, yoksulluğu, ekonomik krizi ve bu nedenle artan intiharları gündeminden hiç bir şekilde çıkarmadı. Şimşek Ailesi için bize verilen cevaplarda, burada açıklamayacağımız mahrem şeyler var. Adem Yarıcı için, Hatay Valiliği’nin yaptığı açıklamayı buradan kınamak istiyorum. Deniliyor ki, ‘psikolojik sorunları var’. Bu psikolojik sorunların kaynağının işsizlik, yoksulluk olduğunu bilmiyor musunuz? Devlet bunu bilmeyecekse, kimler bilecektir? Ağrı Belediye Meclis üyesi, ‘Kimse kendini açlıktan yakmaz… Böyle ucuz siyasi manevralarla insanları kandıramazsınız.’ Adem Yarıcı, yaşamına son verdi. Bunun neresi siyasi manevradır.
Vicdanın bu kadar kuruduğu bir iktidar, bu ülkeyi yönetemez. Adem Yarıcı şahsında, bu ülkede artan bu işsizlik ve yoksulluktan yaşamına son vermek zorunda kalan bu insanların çaresizliğinin kendini dayatmasının sonucudur bunlar. Bizler diyoruz ki; bu bir sistem sorunudur. Ancak hükümetlerin de alacağı önlemler, çözümler vardır. AKP-MHP iktidarı, bu ülkeyi artık yönetemiyor, bu krizle baş edemiyor. Buna karşı bizler, her beraber toplumsal muhalefeti yükseltmek, dayanışmayı yükseltmek durumundayız. Buradan tüm toplumun vicdanına seslenmek istiyorum. Bütün duyarlılığımızla birlikte adım atmalı, hareket etmeliyiz.” -Cemil Yıldız-