“Adaylık uğruna…

“Adaylık uğruna…

Hiçbir ahlaksızın, hırsızın önünde eğilmem” diyen Şefik Çirkin’in veda ederken mesajı:

Hatay’dan En Az 2 Milletvekili…

İYİ Parti Hatay kurucu İl Başkanı Şefik Çirkin, Milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılırken, Partinin il kongresinde seçilen yeni başkan Nazmi Ceylan ve ekibine başarı diledi, Partililere veda etti. Geniş bir veda mesajı yayınlayan Çirkin, yaklaşık 3.5 yıllık il başkanlığı döneminin sona erdiğini ve bayrağı, uzun yıllardır dostu ve dava arkadaşı olduğunu belirttiği Nazmi Ceylan’a devrettiğinin altını çizerek, şunları yazdı:

“Güzel bir kongre oldu. Cuma Çapar kardeşimiz de aday olarak, güzel davrandı. Ortaya, güzel bir şey çıktı.”

Uzun mesajının, “Yorulduk” başlığı altında Şefik Çirkin’in mesajı ise şöyle:

“Ağırlığımızı, emeğimizi teşkilata verdik. Çünkü teşkilatsız hiçbir şey olmazdı. Bir Milletvekili adayı gibi davranmadık. ‘Aman kimseyle kötü olmayalım’ demedik. Hakkı neyse öyle davrandık. Düşman sahibi olmaktan çekinmedik. Onların da bizi anlayacaklarına ve bir gün dost olacağımıza eminim. Çünkü sağlam bir yapı olmadan, bir kere yerel hedef olmaz. İnşallah bu yapı oluştu ve Hatay İYİ Parti, benden sonra da büyük başarılara imza atacaktır.

Genel seçimlerde en az 2 ve inşallah daha üstü bir Vekil sayısı ile yerel başarının temelini atarken, Partinin oylarını kendi şahsi hesapları adına düşük gösterenlere de İYİ Parti bir ders verecektir.

İşimiz zordu. Dışardan çok müdahale ile karşılaştık. Yapı haliyle yeniydi, acemiydi, beni anlamaları uzun sürdü. Ama acemi de olsa, tüm arkadaşlarım iyi niyetli ve sağlamdı. Onların eseridir, bu başarı. Bu anlamda beni yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarıma bir ömür minnet duyacağım.

Şimdi, yollarına bensiz devam edecekler, ama İl Başkanımız Nazmi Ceylan Bey de bu arkadaşlarımızdan biri olduğu için fazla da eksikliğimizi hissetmeyeceklerinden eminim.”

-GÖREV SEÇİLMEZ-

Şefik Çirkin, veda mesajında, görev seçiminin olmadığını belirttiği Partisinde üstlendiği görevlerle ilgili de şunları aktardı:

“Partinin kurucusuydum, GİK üyeliği yaptım. İl Başkanı olduğumda, MYK üyesiydim. ‘Hayır, bu görev daha aşağı’ demedim, kabul ettim. Yarın Milletvekilli adayı olursam, Ankara adayı gibi olmayı kendime yakıştırmadım. Memleketime bir emeğim olsun istedim ve elimden geleni yaptım. Bu yolda bilmeden haksızlık yaptığım kim varsa, özür dilerim. Partim ve davam için çöpçülük gerekiyorsa, onu da yaparım.”

-YIPRANDIM-

Görev süresi içinde zaman zaman yorulduğunu ve yıprandığını söyleyen Şefik Çirkin şöyle devam etti:

“Uzun süren siyasi hayatımda hiç maruz kalmadığım sözlere maruz kaldım. Hala da kalıyorum. Bana en ağır işleri yapanlar, iyilik yaptığım insanlardı. Hayatın değişmeyen gerçeği buymuş, bir defa daha öğrendim. Ama bir gerçek daha var ki, bana inanmış dava arkadaşlarımın sarsılmaz inancı ve güvenci, o günleri atlatmamıza yardım etti. O bakımdan, onlara tek tek teşekkür ediyorum. Yolları, bahtları açık olsun. Ayrıca beni hiç bırakmayan teşkilat başkanlarım da var. Bu başarıyı elde ederken, en büyük pay onların, il ve ilçe yöneticilerinindir. Hepsi, aslanlar gibi mücadele ettiler.”

-KİMSE SORUMLU ARAMASIN-

Kongrede oluşturulan yeni il başkanı ile yönetim kuruluyla ilgili de Çirkin’in görüşleri şöyle:

“Listenin bütün sorumlusu benim. Kimse sorumlu aramasın. Hata da benim, sevap da. İl Başkanımız, elbette katkı sundu. Ancak onun yıpranmaması adına, sorumluluğu üstümüze aldık. Dedik ya, biz hiç Milletvekili adayı gibi davranmadık. Belki bundan sonra davranır ve bir türlü öğrenemediğimiz mavi boncuk işini öğreniriz.

Yazmak isteyip de yer bulamadığımız çok arkadaşlarımız var. Onlarla farklı bir listede buluşacağız. Ancak şunun da bilinmesini isterim ki, listede çok değerli arkadaşlarla birlikte, 2 Profesör de var. Biri Anayasa, diğeri Tıp Profesörü. Onlara da ayrıca teşekkür ederim, sundukları katkı için. 2 kişi var ki, birini bilerek yazmadım, diğeri aslında listede olduğu halde, yazım kargaşasından giremedi. Her ikisi de çok değerli. Onlarla da farklı bir listede buluşacağız inşallah.”

-PARTİM UYGUN GÖRÜRSE, ADAYIM!-

Şefik Çirkin, bundan sonrasıyla ilgili de şunları yazdı:

“Bundan sonra, her Milletvekili adayı gibi halkın arasındayım. Çok sevdiğim Hatay halkı ve Partim uygun görürse, adayım. Gayem hizmet. Başka şahsi hedefim yok. Uygun görmezlerse, yine halkımın ve Partimin emrindeyim. Ayrıca tüm Milletvekili adaylarımıza başarı dilerim. Yolları açık olsun. Ben ise önce Allah’a, sonra millete teslim biriyim. Adaylık nasipse olur, değilse olmaz. Adaylık uğruna, hiçbir ahlaksızın, hırsızın önünde eğilmem.  İYİ Parti, temiz bir partidir, ona layık olmaya çalışırım.

Hatay halkından isteğimdir… Ben olayım, olmayayım, birbirinize sahip çıkın. Hatay üzerinde oynanan oyunları hep siz bozdunuz, Allah razı olsun. Bundan sonra daha fazla kenetlenin. Çünkü Hatay üzerine hesap çok ve bunu bizimle uğraşanlardan daha iyi anlıyoruz. Sünnisi-Alevisi, şimdiye kadar yaptığınız gibi el ele verin. Ben, makamım olsun olmasın, bu konuda her daim hizmetinizdeyim. Neye mal olursa olsun…

Son olarak… Başta Genel Merkezimize ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e, bu süreçte arkamızda dimdik durdukları için; devletimizin yöneticilerine, devlet yararına doğru işlerimizde yanımızda durdukları için;

Değerli basınımıza, bize yardımları ve anlayışları için; Yönetici arkadaşlarımıza da bana tahammül ettikleri için teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun.”

-Haber/Cemil Yıldız-