ADD’den “Mumcu’yu Anma” ve Halk Arenası Daveti

ADD’den “Mumcu’yu Anma” ve Halk Arenası Daveti

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yönetimi, dün HGC’yi ziyaretle, hem yarınki “Halk Arenası” etkinliğine tüm kent halkını davet etti hem de katledilişinin 24.yıldönümünde Uğur Mumcu’yu saygıyla andıkları mesajını verdi.
ADD Yönetimi adına açıklamayı yapan Başkan Doç. Dr. Kezban Kuran, ülkemizin son zamanlarda FETÖ, PKK/PYD, DAEŞ, DHKP-C ve bir seri yavru terör örgütü eliyle gerçekleştirilen terör saldırılarına maruz kaldığını bildiklerini, Türkiye’nin ise içten ve dıştan gelen, ülkemizi bölmeye yönelik bu tür saldırılara boyun eğmeyecek kadar büyük ve güçlü bir devlet olduğunun altını çizerek şunları söyledi:
“Önceki gün, Ocak ayının 24’üydü. Güzel ülkemizin gerçek vatanseverlerinden birisi olan, değerli UĞUR MUMCU’yu, haince ve gaddarca saldırı sonucu kaybedişimizin 24. Yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz. ‘Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz’ diyen Uğur Mumcu, yaptığı araştırmalarla, güzel ülkemizin ulusal çıkarlarını gözeten ve korumaya çalışan usta bir araştırmacı gazeteci ve yazardı. Mumcu, MOSSAD ile Barzani arasında 70’li yıllardan beri süregelen ilişkiyi açıklayan 7 Ocak 1993 tarihli yazısından sonra öldürülmüştür. Birçok araştırmacı da, ABD emperyalizminin gerçek amacını ortaya koyan ve bugün de geçerliliğini koruyan bu yazı nedeniyle onun hayatını kaybettiğini ileri sürmektedir.”
ADD Şube Başkanı Doç.Dr Kezban Kuran, açıklamalarında Anayasa değişikliklerine de dikkat çekerek, bununla tüm yetkilerin bir elde toplanmak istendiğini bildirdi ve şöyle devam etti:
“Anayasa’ya aykırı olarak yapılmak istenen antidemokratik Anayasa değişikliği, tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak toplandığı ‘diktatöryal’ bir yönetim yaratması yanında, ülkenin bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır. Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’ni paramparça edecek olan bu başkanlık tuzağına karşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinden aldığı güçle, tüm demokratik yolları kullanarak bu gidişi durdurmak için ger-çekleri Türk Milleti’ne anlat-makta kararlıdır! Çünkü söz konusu başkanlıkla; Eyalet sistemine, tek adam yönetimi-ne, sınırsız yetkilere ve özgürlüğe değil esirliğe evet deneceğini çok iye biliyoruz.”
ADD Şube başkanı Doç.Dr. Kuran, açıklamasının son bölümünde, yarınki ‘Halk Arenası’ etkinliğine de dikkat çekti. ADD Başkanı Kuran, bu konuda şöyle devam etti: “Yarın, Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Şubesi olarak; doğruları söylemekten hiç çekinmeyen Araştırmacı Gazeteci ve Yazar Sayın Uğur Mumcu ve Halk Arenası’nı, Hatay Defne Belediyesi ile birlikte Defne’de ağırlayacağız. Uğur Dündar, CHP İzmir Milletvekilleri Atilla Sertel ve Sayın Tuncay Özkan ve Halkın Avukatı Murat Ergün, kısaca değinmeye çalıştığım konuların da yer aldığı pek çok konuyu ele alıp tartışacaklar. Halk Arenası’na tüm halkımız davetlidir.”
Yarınki Halk Arenası programı, Harbiye-Gümüşgöze yol ayrımındaki Gözde Düğün Salonu’nda yapılacak.
-Mehmet Özgün-