Adına Yakışmıyor

Adına Yakışmıyor

Faili meçhul bir suikasta kurban giden hukukçu, siyaset adamı, 1961 Anayasası’nda emeği olan MUAMMER AKSOY’un Defne ilçesinde adını taşıyan sokak, çukurlar ve su gölcükleriyle dolu.

Bundan tam 33 yıl önce bir suikasta kurban giden, 1961 Anayasası’nın hazırlanmasında emeği olan hukukçu Muammer Aksoy’un adını taşıyan, ilimiz Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’ndeki sokak, içler acısı bir durumda. Çukurlarla kaplı, yağışlı günlerde tamamen göllenen Muammer Aksoy Sokağı, sakinlerine çile veriyor.
Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’nde, Şehit Hakan Üçyıldız Okulu’nun arkasında bulunan Muammer Aksoy Sokağı’nın içler acısı bu durumuna 1,5 yıldır kulaklar tıkalı. Yöre sakinleri feryat ediyor, ama ne duyan var ne de dinleyen ve ilgilenen.
Muammer Aksoy Sokağı, yazın çukurlarla kaplı. Sözde çakıl taşlı yol, en ufak bir yağışta göle dönüyor, araçların bile zor geçtiği sokaktan insanlar geçemiyor.
Mahalle sakinlerinin dileği, bir an evvel, şimdilik geçici de olsa en azından bir dolgu malzemesinin dökülüp, gölet kısmının doldurulması. -Haber/Cemil Yıldız-