Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Afrin Zeytinyağı’na Altınözü Zeytinyağı yutturmacası:

Afrin Zeytinyağı’na Altınözü Zeytinyağı yutturmacası:
  • 18.11.2020
  • 1.381 kez okundu

Tır’larla serbest bölgeden kaçırılıyor iddiası!

Altınözülü gerçek zeytinyağı tüccarı üreticisi, bazı fırsatçıların, Afrin Zeytinyağı’nı Altınözü Zeytinyağı adı altında yutturarak piyasaya sürdüğü iddiasında ısrarlı. Altınözülü bir üretici ve toptan satıcı, hafta sonunda, Reyhanlı yollunda serbest bölgeye girmeden, TIR’larla zeytinyağı tenekelerinin nasıl kaçırıldığını anlattı.
M. Refik İnan adlı Altınözülü zeytinyağı tüccarının anlattıkları ve iddiaları kendi ağzından şöyle:
“Lütfen bu haksız uygulamaya son vermek için bütün yetkilileri harekete geçirelim. Antakya ya da Reyhanlı Yeşilova Mahallesi aktarma istasyonlarında apar topar boşaltma yaparak, tankerlere doldurup, ardından Aydın, İzmir, Ayvalık’ta onları finans eden fırsatçılara anında satanlar, hem üretici hem zeytinyağı sektöründe faaliyet gösteren herkese ağır darbe vurmaktadır.
Burası, Hamamat yolu. Normal Kırıkhan istikametine, serbest bölgeye gitmesi gerekirken, Reyhanlı istikametine gidiyor. Bu da demek oluyor ki, bu yağlar, Hatay da meçhul bir yere götürülmekte.
Gündüz, Afrin’den gelen yağları görüp tepki gösteren insanlar nedeniyle, Afrin’den, sözde ihracat kaydı ile getirilen zeytinyağlarını, gece gizli geçirmeye başladılar. Pazar akşam üzeri 5 tır, gece saat 24 civarında 3 tır! Maşallah, adamların durmaya veya serbest bölgelere gitmeye hiç niyetleri yok. Çünkü serbest bölgelerde kayıt altına alınacak. Oradaki sistem düzgün işliyor. Burada ise istedikleri gibi dümen çevirme imkanları var nasıl olsa! 6 ay gibi, bu zeytinyağlarını iç piyasada çevirmek için fırsatları var. Lakin serbest bölgelerde, bu zeytinyağlarını işleyip ihracatını yapmak zorundalar. Bütün Türkiye’deki yetkililerden, artık bu haksız uygulamaya son vermek için harekete geçmelerini istiyoruz.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ