Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aile Hekimleri Bugün İş Bırakıyor

Aile Hekimliği Sözleşme ve

Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği, 30 Haziran 2021 tarihinde 31527 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak 01.07.2021 tarihinde yürürlüğe girdi. Yönetmeliği tepki gösteren Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), iş bırakma kararı aldıklarını açıkladı.
Yürürlüğe giren yönetmeliğin Aile Hekimliği uygulaması açısından büyük bir kaosa neden olacağını, çalışanların özlük haklarında telafi edilemez kayıplar yaşatacağını ve kronik hastalık izlemlerinin uygulanabilir olmadığını dile getiren AHESEN, bugüne kadar girişimlerde bulunulan önermelere yanıt alamayarak, ödeme ve sözleşme yönetmeliğine karşı dava açmak durumunda bırakıldıklarını söyledi, dava süreçlerinin uzun olacağı öngörüsü ve idarenin olumsuz tavrının ise çalışanlara sendikal haklarını kullanmaktan başka bir seçenek bırakmadığını ifade etti.
16 Ağustos 2021 tarihinde (bugün) kovid-19 aşılamaları için randevu düzenlemesi yaparak iş bıraktıklarını belirten AHSEN, taleplerin karşılanmaması halinde ise 27 Ağustos 2021 tarihinde de iş bırakarak Ankara’ya yola çıkacaklarını ve 28 Ağustos Ankara’dan seslerini duyurmak üzere meydanlarda buluşacaklarını bildirdi.
Hatay Tabip Odası başkanı Dr. Sadık Nazik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Pazartesi günü (bugün) aile hekimlerinin iş bırakacağını söyledi ve “Ona sahip çıkın. Bu pazartesi aile sağlığı merkezine gitmeyin!” mesajını verdi. -Mehmet ÖZGÜN-