Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aile ve Gençlik Fonu’na En çok Başvuru Hatay’dan

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından oluşturulan Aile ve Gençlik Fonu, aile müessesesinin güçlendirilmesi ve gençlerin sosyal risklere karşı korunması amacıyla hayata geçirilen projelerle dikkat çekiyor. Bu kapsamda, “Evlenecek Gençlerin Desteklenmesi Projesi” ile evlenmeyi planlayan gençlere önemli destekler sunuluyor. 

Bakanlık, evlilik desteği çerçevesinde faizsiz kredi imkânı sağlayarak gençlerin ekonomik yükünü hafifletiyor. 15 Şubat itibarıyla başvuruları almaya başlayan proje, özellikle depremzede çiftlere ekonomik, psikolojik ve sosyal destekler sunarak evliliklerinin daha sağlam bir zemin üzerine oturmasına katkı sağlıyor. 

Proje kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda, en fazla başvurunun Hatay’dan geldiği belirlendi. Başvurusu kabul edilen çiftler, mart ayı itibarıyla evlilik öncesi eğitimlere katılmaya hak kazandılar. Ayrıca, çiftlere sağlanan kredi miktarı, resmi nikahlarını tamamladıktan sonra hesaplarına yatırılmaya başlanacak. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri, projenin gençlerin hayatlarını birleştirirken daha sağlıklı ve bilinçli adımlar atmalarına yardımcı olduğunu belirtirken, fonun gençlerin yaşamlarına olumlu katkılar sağlamaya devam edeceğini vurguluyor. – Mehmet Durmaz-