AK Partili Gençlerden Suriye’ye Yardım

AK Partili Gençlerden Suriye’ye Yardım

AK Parti il teşkilatları tarafından toplanan, içinde giysi, gıda ve çeşitli insani yardım malzemesi taşıyan tır, geçtiğimiz gün Reyhanlı-Cilvegözü sınır kapısından uğurlandı. AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, yardımların uğurlama törenine katıldı,  ”AK Parti Gençlik Kolları olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, herhangi bir zulüm altında, mağdur olan tüm halkların yanındayız” mesajını iletti.

Özellikle Fırat Kalkanı operasyonunda görüldüğü üzere Türkiye’nin bölgede DEAŞ’e karşı şimdiye kadar 5 yılda büyük devletlerin yapamadığı birçok şeyi başardığını söyleyen Ecertaş, gençlik kollarının her zaman mağdur Suriyelilerin yanında olmaya devam edeceğini bildirdi ve “AK Parti Gençlik Kolları olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, herhangi bir zulüm altında, mağdur olan tüm halkların yanındayız. Özellikle Esad rejimi zulmü altında ezilen bir halk var. Bu halklardan Suriye tarafında olanlar ve bizim buraya gelmiş olanlar var. Bunlara olan yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. AK Parti Gençlik Kolları’nda bu bir alışkanlık haline geldi. Bugün de inşallah 25’inci tırımız nasipse karşı tarafta İdlib’deki kardeşlerimize bu yardımı ulaştıracağız. Hedefimiz 100 tır” dedi.

Ecertaş, Suriyelilere yönelik yardımlarda özellikle Türk Kızılayı ile iş birliği içinde ve Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın koordinasyonunda çalışmalar yaptıklarına dikkati çekti. Türkiye’nin Halep’ten özellikle sivillerin boşaltılma operasyonunu çok iyi organize ettiğini vurgulayan Ecertaş, en kısa zamanda dünyanın her yerinde ve özellikle Suriye’de bu iç savaşın bitmesini istediklerini söyledi. Ecertaş, Türkiye’nin tüm teşkilatlarında yardım çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.  -AA-