Ak Partili Vekiller salgın sürecini değerlendirdi

Ak Partili Vekiller salgın sürecini değerlendirdi

En Az Etkilenen İllerden Biri Hatay

Ak Parti Hatay Milletvekilleri, il başkanlığının haftalık olağan toplantısına telekonferans yöntemiyle katıldı, küresel salgın sürecini değerlendirdi. Ak Partili Vekiller, süreç için umut verici açıklamalarda bulunurken, virüsten en az etkilenen illerden birisinin Hatay olduğunun altını çizdi.
AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, salgına, Türkiye Cumhuriyeti’nde ve Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yakalanmanın büyük bir şans olduğunu ifade etti ve “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık alanında yaptığı önemli yatırımlar sayesinde, salgınla mücadele noktasında şu an dünyadaki en iyi ülkeyiz” dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da konuşmasında, tablonun her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade etti ve “Bizler, bu süreçte Ankara’da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yurt dışından gelmek isteyen vatandaşlarımıza ulaşıp, Dışişleri Bakanlığımız aracılığıyla onları ülkemize getiriyoruz. Bu süreçte insanlarımız, alınan tedbirlere yüksek oranda uyuyorlar. Hatay olarak, virüsten en az etkilenen illerden biriyiz” dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi ise, koronavirüsle mücadeleye ve çalışmalara aralıksız devam ettiklerini dile getirdi ve şunlara değindi:
“Salgının başlangıcından bu yana 65 bine yakın vatandaşımız yurt dışından ülkemize getirildi. Yine Suudi Arabistan’da 2 aydan bu yana mahsur kalan 64 tır şoförümüz için gerekli çalışmaları yaptık ve onların ülkemize getirdik.”
Normalleşme dönemine girildiğini belirten AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu da, önümüzdeki bir aylık sürecin çok önemli olduğunu belirtti ve şunlara değindi:
“Alınan tedbirlere ve uygulanan yasaklara uymaya devam ettiğimiz takdirde, inşallah Haziran ayında normal yaşantımıza dönebiliriz. Bu süreçte rehavete kapılmamalı, sosyal mesafeyi korumaya dikkat etmeliyiz. Salgın nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerimizi 19 Haziran gibi başlatıp, 5 Temmuz gibi bitirmeyi planlıyoruz” dedi.  Mehmet ÖZGÜN