Akademi Etkinliğinde Aile Hekimleri Buluştu

Akademi Etkinliğinde Aile Hekimleri Buluştu

Obeziteye Güncel Yaklaşım

Antakya Akademi Hastanesi ev sahipliğinde, geçtiğimiz hafta sonunda obezitelileri yakından ilgilendiren bir etkinlik gerçekleştirildi.
Akademi Hastanesi’nin Hatay Tabip Odası ile yapacağı periyodik bilimsel toplantıların ilkinde açılış konuşmasını, HTO Başkanı Op. Dr. Cengiz HAKSÖZ ve Akademi Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Memet KILIÇLAR yaptı. Konuşmaların ardından, Aile Hekimleri ile Akademi Hastanesi doktorlarından, Panelistler; Endokrinoloji ve Metabolİzma Hastalıkları Uzm. Dr. Nuh BAKLACI, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Ahmet DUYMAZ, Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Erol ÖZTÜRK ve Op. Dr. Memet KILIÇLAR tarafından obezite her yönüyle masaya yatırıldı.
Sunumlarda, özetle, aşırı şişmanlık anlamına gelen obezitenin yaşam kalitesini düşürdüğü ve yaşam süresini kısaltan bir sağlık sorunu olduğu vurgulandı. Panelistlerin sunumunun ardından, soru cevaplarla, hoş bir sohbet ortamında obezitenin tanımı, tanısı, önlenmesi, başa çıkma yolları ve güncel cerrahi tedavisi tartışıldı. Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan obeziteye ışık tutan toplantı, hastalara daha faydalı olma temennileriyle son buldu. -Gökay Gökdemir-