Akaryakıt istasyonlarına Zabıta denetimi …

Akaryakıt istasyonlarına Zabıta denetimi …

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından akaryakıt ve LPG istasyonlarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olan gayrı sıhhı müesseseler kapsamında olan akaryakıt ve LPG istasyonlarını denetleyen ekipler, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik ve ilgili diğer mevzuatlar kapsamında denetim yaptı.

Sağlıklı, Temiz Bir Hatay ilkesiyle denetimlerini sürdürdüğü belirtilen HBB Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler,  insan sağlığını koruma, çevre kirliliğine yol açacak unsurları denetleme, yangın patlama olasılığına karşı tedbirlerin alınmasını sağlama, iş ve işçi güvenliği konusunda yapılan çalışmaları denetleme, işçi sağlığını korumaya yönelik çalışmaları ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirdi.        Yaptıkları çalışmalarla yangın tüplerini, market kısmında satılan yiyecek ve içecekleri, tuvaletlerin temizliğini denetleyen ekipler, müesseselerde görülen eksiklikleri tespit ederek gerekli tedbirlerin alınması konusunda uyarılarda bulundu. Mehmet ÖZGÜN