Akaryakıt zamlarına at arabalı tepki

Akaryakıt zamlarına at arabalı tepki

“İnanırsan AKP’nin yalanlarına, bir gün gelir düşersin AT Arabasına…”

Antakya CHP İlçe Başkanı Ümit Kutlu, bir grup Partili arkadaşıyla birlikte, bundan tam 8 yıl önce dönemin Gençlik Kolları Başkanı iken akaryakıt zamlarını protesto amacıyla şehir içinde at arabasına binerek tur atmıştı. At arabasıyla şehir içinde gezmenin yasak olduğu ilimizde, akaryakıt zammı nedeniyle, yasağı delerek arkadaşlarıyla birlikte kent içinde zamları protesto eden CHP’li Başkan Ümit Kutlu, şimdi de 8 yıl önceki protesto eylemine atıfta bulunarak, “İnanırsan AKP’nin yalanlarına, bir gün gelir düşersin at arabasına” sözünü hatırlatıyor.
Antakya CHP İlçe Başkanı Ümit Kutlu, 8 yıl öneki fotoğrafıyla birlikte, akaryakıt zamlarını protesto paylaşımında şunları yazdı:
“Bugün, akaryakıta yine zam yapıldı. Bundan tam sekiz yıl önce, Gençlik Kolları olarak yine bir akaryakıt zammını, at arabasıyla şehir turu atarak protesto etmiştik. Sloganımız, ‘inanırsan AKP’nin yalanlarına, bir gün gelir düşersin at arabasına’ydı. Sekiz yılda AKP iktidarı huyunu hiç değiştirmedi. Şimdi ise iktidarı değiştirme vakti geldi.”
-Cemil Yıldız-