Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akdeniz Kentleri Kültür-Sanat Buluşması Bugün Başlıyor

Aalen-Antakya Kültür Derneği öncülüğündeki

Aalen-Antakya Kültür Derneği öncülüğündeki 17.Antakya Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri, 27-31 Ekim’de Antakya’da…

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Antakya Temsilcisi Mehmet Karasu’nun başkanı olduğu Antakya-Aalen Kültür Derneği öncülüğündeki “17.Antakya Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri” Akdeniz Kentleri Kültür Sanat Buluşması, bugün Antakya’da başlıyor. Dolu dolu kültür, sanat ve edebiyat etkinlikleri, bugün başlayacak ve 31 Ekim akşamına kadar sürecek.
Bugün öğleden sonra 14.00’da Hatay Gastronomi Evi’ndeki buluşmada, “Mersin’den Şiir Esintileri” başlığı altında; Aydan Yalçın, F.Saadet Bilir, Ali F.Bilir ve Ferhat İşlek’in 14.30’daki şiir okumaları sonrası, Nalan Çelik ile Murat Demirkol, “Şiirde 21.Yıl”ı anlatacak. Bugünkü etkinliklerin açılış programı ise saat 18.00’de Antakya Mimarlar Odası bahçesinde yapılıyor. Şiir sunumu ve plaket takdimi sonrası, Mehmet Fazıl Karasu’nun mini konseri ile devam edecek bugünkü etkinlikler arasında, Eser Mansuroğlu’nun Mozaik Sergisi açılışı da bulunuyor.
Etkinliklerin yarınki bölümü, Hatay Tabip Odası’nda yapılıyor. Saat 15.00’da merhum şair-yazar Ali Yüce’ye saygı etkinliği yapılırken,15.30’da, kısa bir süre önce kaza sonucu hayatını kaybeden Şair Murat Çarboğa için bir anma düzenlenecek. Saat 18.00’de ise bu kez Defne ilçesi Harbiye Mahallesi’ndeki Gençlik Evi’nde, “Sende Gitme” başlığında, Tunç Başaran ve Kamil Akdoğan’lı film üzerine bir söyleşi düzenlenecek.
Etkinliklerin Cuma günkü bölümünde ise saat 14.00’da, Sümerlerdeki Dostluk Parkı’nda öykücüler boy gösterecek. Antakyalı öykücüler; Çağlar Karasu ve Gülseren Baytar, “Bir Tutam Öykü” sunumunu Hikmet Akar’ın müziği eşliğinde sunarken, Fevzi Güzel, Nebihe Karasu, Azime Yılmaz, Neval Avcı, Seval Karataş ve Süha Kıyak da öykülerini paylaşacaklar. Cuma günkü diğer etkinlik ise 15.30’da, yine Dostluk Çay Bahçesi’nde düzenlenecek. Şükran Koçak yönetiminde; Fevziye Aşkar, Çetin Kalkan, İdris Emir, Fevziye Aşkar, Acibe Sıkar, Zeynep Mansuroğlu, Mehmet Atilay, Şekip Güzelmansur, Süha Kıyak, Adnan Yoğurtçu, Bahar Ezelsoy ve Bahri Loş, şiirlerini okuyacak.
Cumartesi günü ise Hatay Tabip Odası’nda, Antakyalı Yazar Orhan Tüleylioğlu “söyleşi ve imza gününe” katılırken, sunumda moderatörlüğü Zeynep Yalçın üstlenecek. -Selvi Günay-