AKİB’ten bölge firmalarına çağrı:

AKİB’ten bölge firmalarına çağrı:

İhracata İlk Adım Eğitimi

Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından, bölge illerindeki ihracat firmalarına yönelik olarak “İhracata İlk Adım Eğitimi” düzenlenecek.

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Can Yamanyılmaz, 30 Ekim 2018 Salı günü Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait 75.Yıl Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek olan “İhracata İlk Adım Eğitimi” için bölge firmalarına ‘katılım’ çağrısı yaptı.
Ülkemizin son dönemde büyük bir ekonomik güce ihtiyacı olduğunu dile getiren Yamanyılmaz, “Bu güç ancak ihracatla sağlanabilir” dedi ve değerlendirmesinin devamında şunları söyledi:
“Ülkemiz için bu denli önemli olan ihracatın artması için biz ihracatçı birliklerine büyük görev düşmektedir. Bizler de bu görev bilinciyle ülkemizin, bölgemizin kalkınması, ihracatının artması için elimizden geleni yapmalıyız. Bu amaçla da, Akdeniz İhracatçı Birlikleri olarak, ihracatımıza ve ekonomimize katkı sağlama adına eğitimler düzenlemeye karar verdik. Bununla birlikte, son dönemde ihracat yapmak isteyen, fakat nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmadıkları için ihracat yapamadığını dile getiren işadamlarımıza yönelik olarak bu eğitimimizi ‘ihracata yeni başlayacak olan firmalarımıza yönelik olarak’ gerçekleştireceğiz. Fakat ihracat hakkında tüm detaylara hakim olmak isteyen herkesin de bu eğitime katılması uygun olacaktır.”Mutlu Yanık-