Akif’in Tercihi; Tıp

Akif’in Tercihi; Tıp

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlenen, 63 ülke ve 237 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen 33. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil eden, Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Abdullah Akif Çelikkaya, gümüş madalya ile ülkemizi gururlandırırken, tercihini tıp fakültesinden yana kullandığı öğrenildi.

Bahçeşehir Koleji Yönetimi, gururlandıkları gelişmeyle ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Akif Çelikkaya, bu sürecin başlangıcında biraz zorlandığını, fakat TÜBİTAK kamplarına katıldıktan sonra sürece alıştığını ifade etti. Hem okul derslerini, hem YKS hazırlığını, hem de olimpiyat hazırlığını üç koldan yürüten Çelikkaya; ailesinin, okulunun ve öğretmenlerinin bu anlamda çok destek olduğunu, bu destekle de olimpiyatta aldığı gümüş madalyayı YKS’de Türkiye 722. olarak taçlandırdığını, bu başarıdan dolayı aldığı ek puanla (puanı 565 oldu) da Türkiye sıralamasında ilk 3’e girip, istediği tıp fakültesine yerleşebileceğini söyledi.”

HAZIRLIK DÖNEMİ

Lise Müdürü Aytaç Erdoğan, elde ettikleri bu başarının perde arkasında, Akif’in iki yıldır sürdürdüğü yoğun hazırlıkların olduğunu ifade etti.

Akif ile başlayan serüvende, bilim alanında başarılı öğrenciler yetiştirmek için akademik ve sosyal olarak desteğin önemine de dikkat çeken Erdoğan, Hatay ili ve Bahçeşehir Koleji adına öğrencilerinin başarısı ile gurur duyduklarını ifade etti, Akif’e, eğitim ve öğretim hayatında başarı diledi.

Müdür Erdoğan, öğrencilerinin bundan sonraki bilim olimpiyatlarına hazırlanması için desteklerini sürdüreceklerini belirtti.