Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘AKP engelliyor’ sözü doğru değil…

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’ın Büyükşehir İddiaları!

Yayladağı Belediye Başkanı, aynı zamanda AKP’nin Büyükşehir Meclis Grubu Sözcüsü Mehmet Kalkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın geçtiğimiz hafta Meclis’te ele alınan ve reddedilen borçlanma ile ilgili açıklamalarının kendini kurtarmaya yönelik temelsiz iddialar olduğunu öne sürdü.
Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’ın iddia ve suçlama niteliğindeki açıklamaları şöyle:
“CHP’li Lütfü Savaş, yine sosyal medyada paylaşmış, ‘Ak Parti Meclis Grubu hizmeti engelliyor’ diye. Allah aşkına 9,5 yılda hizmet yapamadın da kalan 6 ayda mı yapacaksın? Biz Ak Parti Grubu olarak 4,4 yılda 1.000.000.000.-₺ üzerinde sana borçlanma yetkisi vermedik mi? Sen ne yaptın? İsraf ettin, ölçüsüz harcadın. Bugün seçim yaklaştı, hizmet edememenin suçluluğu içerisinde ‘Ak Parti hizmeti engelliyor’ mazeretine sığınıyorsun. Artık kimseyi inandıramazsın. Kaldı ki, belediyeler sadece borçlanarak hizmet yapmaz. Kendi bütçesi (HATSU ile beraber 1.000.000.0000.₺ nin üzerinde) ile hizmeti yapar. Peki, CHP’li Lütfü Savaş bu bütçeyi ne yaptı?
1- Fahiş bedelle araç kiralama ile 2017 yılında 60.000.000.-₺ ye yakın araç kiralama bedeli, HATSU ile beraber,
2-30.000.000. akaryakıt gideri,
3-53.000.000. temsil, tanıtım afiş organizasyon fuar ve doğrudan temin ile yapılan harcamalar,
4-301.000.000. personel gideri gibi harcamalar,
5-İhtiyaç önceliği gözetmeksizin yapılan harcamalar…
Esas yapılması gereken hizmetler yapılamamakta! Hatay’ın 15 belediyesine İller Bankası’ndan gelen toplam ödenek 333.000.000.₺ iken, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne gelen ödenek 650.000.000.- ₺ olmuştur. Görülüyor ki, 15 belediyeye gelen ödeneğin iki katından fazlasını alan CHP’li Lütfü Savaş, bu paraları yerinde kullanamayarak Hatay şehrini yaşanamaz hale getirmiştir. Burada da günah keçisi aramaktadır. Kusura bakmasın, herkes bilir ki, belediyelerde harcama yetkilisi Başkan’dır. Meclis’in bu konuda hiç bir yetkisi yoktur. Dolayısıyla, ‘hizmetleri Ak Parti üyeleri engelliyor’ sözü, başarısızlığını başkalarına atma aymazlığından başka bir şey değildir.”-Cemil Yıldız-