AKP grubu’nda çatlak

AKP grubu’nda çatlak

Antakya Belediye Meclisi Encümen seçiminde, Ak Parti grubunun önerdiği 3 isimden H.İbrahim Toysal’a gruptan itirazlar oldu, muhalifler oy vermedi ve CHP ile ittifak yapıp M.Cengiz Özgöz’ü seçtirdi.

Antakya Belediye Meclisi’nin Nisan ayı ilk toplantısında, Encümen ve Komisyon seçimleri yapıldı. Encümen’de 1 yıl süreyle görev alacak 3 isim belirlendi. Seçimde, AK Parti bünyesinde muhalif oldukları belirtilen grubun, Parti yönetimince önerilen 3 isimden Halil İbrahim Toysal’a itirazda bulunduğu öğrenildi. AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan’ın başkanlık ettiği gruptaki karara rağmen, yine Ramazan Alpaslan’ın katıldığı oturumda itiraza rağmen seçim için önerilmesi karşısında, muhalif grup CHP ile ittifak yaparak AK Partili Mehmet Cengiz Özgöz’ü seçtirdi.
AK Parti’de bir süredir çatlak olduğu biliniyor. Pazartesi günkü Encümen seçiminde bu olay yeniden kendini gösterdi ve Parti yönetiminin önerdiği 3 isimden biri seçtirilmedi.
Encümen üyeliğinde oylar şöyle oluştu:
Şemsettin Günay: 23 Oy
Abdurrahman Taşçıoğlu: 22 Oy
M.Cengiz Özgöz: 19 Oy
Halil İbrahim Toysal: 13 Oy
Almura İrez: 13 Oy
Yusuf Bal: 12 Oy
Durmuş Kızılkan:1 Oy
Buna göre, Antakya Belediye Meclisi encümenliğine 3 üye; Abdurrahman Taşçıoğlu, Şemsettin Günay ile M. Cengiz Özsöz seçildi. -Cemil Yıldız-