Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:

Yanılırsam, çıkar yanıldım derim

Yanılırsam, çıkar yanıldım derim ama…

Henüz yorum yapmak erken!

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, EXPO 21 Hatay organizasyonu ve projesine dair Gazetemize özel bir değerlendirme yaptı.

Açılış öncesi ifade ettiği eleştirilerin arkasında olduğunu, açılış töreninde etkileyici ve başarılı bir programın yaşam bulmasının, yaptığı eleştirileri haksız kılmadığını belirtti.

Zaman içinde eleştirileri konusunda bir yanılgı yaşadığını görmesi durumunda, kamuoyuna “Ben yanılmışım” diyecek samimiyette bir siyasetçi olduğunu, ancak bir yargıya varmak için henüz erken olduğunu söyledi.

ÜÇ ÖNEMLİ KONU-

Kamuoyunda, kendisinin EXPO’ya karşı olduğu algısının yaratıldığını, ancak karşı olmadığını ve yapıcı eleştirilerle durumun daha iyi anlaşılmasına katkı sunduğunu ifade eden Yayman, Meclis konuşmasında üç önemli konunun altını çizdiğini hatırlatarak, “Birincisi, EXPO’DA halk nerede? Üniversiteler nerede? STK’lar nerede? Bu konudaki kopukluk ve keyfilik ortada, dedik. İkincisi, ‘2017 yılında EXPO’ya dair Başkan Savaş’ın verdiği vaatler ortada ve bu vaatlerden büyük bir bölümü yaşam bulmadı. EXPO sahasında henüz bitirilmemiş alanlar olduğu aşikar’ dedik. Üçüncüsü de, ‘2.5 milyon turist bekliyoruz’ dendi. Bu konuda da tatmin edici bir sonuç alındığı görüşünde değiliz” dedi.

-CHP İÇİNDE DE-

Hatay Büyük Şehir Belediyesi’nin, temel hizmetler, yol –alt yapı gibi konularda sınıfta kaldığını, hal böyle iken EXPO projesine öncelik verilmesinin, kaynakların kullanılması açısından sağlıklı bir tercih olmadığını ifade eden Yayman, CHP içinden dahil birçok yerel siyasetçinin de kaynakların kullanımı açısından öncelik konusunda projeye sıcak bakmadığını bildiğini söyledi. -Sinan Seyfittinoğlu-