Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKP-MHP Vekilleri ve Öntürk bir araya geldi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, AKP ve MHP’li vekillerle bir araya gelerek kentlerinin geleceğine yönelik stratejileri değerlendirdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Ankara’da gerçekleşen önemli bir buluşmada, Hatay’ın yeniden yapılanması ve gelişimi için adımlar atıldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, AKP ve MHP’li vekillerle bir araya gelerek kentlerinin geleceğine yönelik stratejileri değerlendirdi. Buluşmaya, MHP’den Lütfi Kaşıkçı ve AKP’den Adem Yeşildal, Hüseyin Yayman, Kemal Karahan ve Abdulkadir Özel katıldı.

Toplantının ana gündem maddesi, Hatay’ın yeniden inşası ve gelişimi için planlanan projelerdi. Başkan Öntürk ve vekiller, kentin ihyası için atılacak adımları masaya yatırdı. Özellikle afetlere dayanıklı bir şehir oluşturmak ve vatandaşların kalıcı konutlara kavuşması için yapılacak çalışmalar ele alındı. Buluşma sonrasında yapılan açıklamada, Hatay’ın geleceği için iş birliğinin önemine vurgu yapıldı.

Başkan Öntürk, “Tek gündemimiz modern ve afetlere dayanıklı bir şehir inşa edip vatandaşlarımızı kalıcı konutlarına kavuşturmaktır” şeklinde konuştu.

Bu çerçevede, önemli adımlar atılacağı ve Hatay’ın daha yaşanabilir bir şehir haline getirilmesi için çalışmalara hız verileceği belirtildi. Hatay’ın İhya ve İnşası için yapılan bu görüşmenin, kentin geleceği adına umut verici bir adım olduğu ifade ediliyor.

(Adil Yeşildağ)